najlepsi biegacze w Biegu Przemysława, ktorzy ukończyli 5km w czasie poniżej 15 minut

Wybiegali kilometry podczas kolejnego Biegu Przemysława

image_print

Ponad 300 dorosłych oraz 700 dzieci wzięło udział w tegorocznej edycji Biegu Przemysława w Pleszewie. To już 12. edycja zawodów, która cieszy się z każdym rokiem większą popularnością. Z zawodów nikt nie wyszedł bez medalu.

W Pleszewie odbyła się kolejna, już 12.edycja Biegu Przemysława. W jego ramach odbył się również Bieg Przemusia, a także po raz trzeci – Bieg Służb Mundurowych o Puchar Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP. Chętnych nie brakowało. Ze względu na ogromne zainteresowanie, konieczne było zwiększenie puli miejsc dla dzieci. Ostatecznie zapisało się ich blisko 700.

Bieg Przemysława rozpoczął się biegami dla dzieci, które rywalizowały w kilku kategoriach. Najmłodsi pobiegli ze swoimi rodzicami, a najmłodszy uczestnik nie skończył nawet roku.  Kolejną kategorię stanowili uczniowie klas 1-3, następnie oddzielnie biegli chłopcy i dziewczęta z klas 4-6, a na końcu z klas 7-8. Klasyfikacja przedstawiała się następująco:

Klasy 4-6 dziewczęta:
1. Kamila Pawlicka
2. Magdalena Kościelna
3. Gabriela Zamiara

Klasy 4-6 chłopcy:
1. Borys Jarka
2. Wojciech Krzysiek
3. Kacper Gościniak

Klasy 7-8 dziewczęta:
1. Maja Rejek
2. Agata Fabisiak
3. Wiktoria Kwiecińska

Klasy 7-8 chłopcy:
1. Norbert Kot
2. Borys Promny
3. Igor Śliwa

Po rozdaniu nagród zwycięzcom, przystąpiono do losowania wielu atrakcyjnych nagród dla dzieci przygotowanych przez Miasto i Gminę Pleszew, spółkę Sport Pleszew oraz Zajezdnię Kultury. Sponsor biegu Florina przygotował również nagrody dla każdego uczestnika Biegu Przemusia. Każdy uczestnik biegu zarówno dla dzieci jak i dorosłych otrzymał pamiątkowy medal.

O godzinie 11:00 wystartowali dorośli na dystansach 5 i 10km. Najlepsi biegacze ukończyli bieg na 5km z czasem poniżej 15 minut, co upoważniło ich do odbioru nagrody ufundowanej przez burmistrza MiG Pleszew Arkadiusza Ptaka – vouchera na kwotę 1500 zł. Po zakończonym biegu nastąpiła dekoracja zwycięzców w poszczególnych kategoriach. Wyniki można sprawdzić na stronie https://www.maratonczykpomiarczasu.pl/wyniki.