Baner wydarzenia Konferencja Poza metropolią- rewitalizacja i jakość życia w małych i średnich miastach

Konferencja w ramach Światowego Forum Miejskiego

image_print

Problematyka małych i średnich miast okiem specjalistów i praktyków to temat przewodni konferencji, którą organizuje Miasto i Gmina Pleszew 20 września. Konferencja jest oficjalnym wydarzeniem towarzyszącym 11. sesji Światowego Forum Miejskiego oraz częścią Forum Rozwoju Lokalnego.

Środowiska naukowe, eksperckie i publicystyczne coraz częściej podejmują tematykę oraz rozważania na temat małych i średnich miast. Z tego względu konferencja “Poza metropolią – rewitalizacja i jakość życia w małych i średnich miastach” ma być głosem w dyskusji i wymianą doświadczeń. Ma także wzbogacić wiedzę na temat procesów zachodzących poza metropoliami. Nie bez powodu organizowana jest w małym mieście, w pierwszym w Polsce mieście 15-minutowym.

Na konferencji wystąpią prelegenci, którzy są specjalistami w tej dziedzinie. Będą to m.in. Maciej Aulak – dyrektor Departamentu Programów Pomocowych w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej, prof. dr hab. Paweł Starosta – specjalista socjologii wsi i miasta z Uniwersytetu Łódzkiego, dr hab. Adam Czarnecki z Instytutu Rozwoju Wsi i Rolnictwa Polskiej Akademii Nauk czy dr inż. Przemysław Ciesiółka – członek Towarzystwa Urbanistów Polskich i wykładowca UAM w Poznaniu.

Konferencja rozpocznie się o godzinie 10:00 na zrewitalizowanym obszarze pokolejowym w Zajezdni Kultury. Jesteśmy przykładem miasta, które nie wstydzi się tego, że jest małe. To miejsce, które daje podstawy do życia – dobre szkoły i przedszkola, świetny szpital, komunikację miejską, ścieżki rowerowe, mieszkania i możliwości zarobkowe oraz dostęp do kultury i rekreacji na wysokim poziomie. A wszystko to w zasięgu ręki bez tracenia czasu w ulicznych korkach. Chcemy podzielić się dobrymi doświadczeniami i praktykami, ale też uczyć cały czas od innych – mówi Arkadiusz Ptak, burmistrz MiG Pleszew.

Konferencja jest oficjalnym wydarzeniem towarzyszącym 11. sesji Światowego Forum Miejskiego oraz częścią Forum Rozwoju Lokalnego. Patronat nad wydarzeniem objęło także Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.

Baner wydarzenia Konferencja Poza metropolią- rewitalizacja i jakość życia w małych i średnich miastach