Grafika na niebieskim tle biały napis preferencyjny zakup węgla

Rusza sprzedaż węgla przez samorząd

image_print

Samorząd Miasta i Gminy Pleszew przystąpił do programu sprzedaży węgla przez samorządy. Wciąż można składać wnioski w urzędzie. Pierwsze partie węgla dotarły już do składu opału zajmującego się dystrybucją.

W październiku br. samorząd Miasta i Gminy Pleszew przystąpił do programu sprzedaży węgla przez samorządy. Według niego, wniosek o zakup węgla od miasta po preferencyjnej cenie może złożyć osoba fizyczna zamieszkująca w gospodarstwie domowym prowadzonym na terenie Miasta i Gminy Pleszew, na rzecz którego dokonywany jest zakup węgla. Węgiel po preferencyjnej cenie przysługuje osobom, które są uprawnione do wypłaty dodatku węglowego, mają poprawnie zgłoszone źródło spalania w bazie CEEB oraz nie zakupiły wcześniej opału na sezon grzewczy 2022/2023 w cenie niższej niż 2000 zł brutto.

Dystrybucją węgla sprzedawanego przez samorząd zajmuje się skład opału, który wcześniej zgłosił chęć w urzędzie. Do Miasta i Gminy Pleszew właśnie dotarły pierwsze transporty węgla sprzedawanego w preferencyjnej cenie. Węgiel sprzedawany będzie według kolejności złożonych wniosków w cenie 1910zł. Urzędnicy skontaktują się z wnioskodawcami celem wystawienia faktury. Po opłaceniu faktury, konieczne jest zgłoszenie się do urzędu z potwierdzeniem wpłaty, aby otrzymać zaświadczenie upoważniające do odbioru węgla od wskazanego składu opału.

Wciąż można składać wnioski na zakup węgla w preferencyjnej cenie. Ostateczny termin na I transzę to 15 grudnia 2022r.