Ikona przedstawiająca informację

Pleszew korzysta z ekologicznych szkoleń  

image_print
logotypy projektu

Miasto i Gmina Pleszew realizuje kolejne proekologiczne zadania. By jak najlepiej przygotować się do planowania zieleni i gospodarowania nią, samorząd włączył się w program szkoleń kaskadowych dofinansowanych ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.  

Projekt, w którym bierze udział samorząd Miasta i Giny Pleszew to „Program kaskadowych szkoleń dla pracowników samorządów terytorialnych w zakresie projektowania i gospodarowania zielenią w miastach”, który jest dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach programu priorytetowego nr 5.5. Edukacja Ekologiczna.

 – Pleszew jest beneficjentem trzeciego etapu programu dla „miasta wymagających wsparcia” i cieszymy się, że udało nam się do niego zakwalifikować, ponieważ wiedza w zakresie ekologii i nowych rozwiązań jest zawsze potrzebna, zwłaszcza że podchodzimy do nowych zadań. Dzięki temu będziemy lepiej planować, lepiej gospodarować zielenią miejską, co z kolei wpłynie korzystnie na mieszkańców – mówi Marta Chrzanowska, kierownik Wydziału Ochrony Środowiska pleszewskiego ratusza.

Wsparcie programowe ma przełożyć się na nowość, jaka zawita do Pleszewa czyli utworzenie parku kieszonkowego na terenie Stadionu Miejskiego. Ma być to miejsce, gdzie posadzone zostaną drzewa i trawy ozdobne z zaangażowaniem lokalnej społeczności. Trenerem Pleszewa w tej inicjatywie jest Paweł Szewczyk – zastępca Prezydenta Zduńskiej Woli.

W ramach programu odbyła się trzecia sesja, podczas której określone zostały gatunki roślin planowane do nasadzeń dobrane odpowiednio do warunków glebowych oraz ustalone planowane terminy sadzeń.

Całość przedsięwzięcia ma zakończyć się w kwietniu 2022 r.