na zdjeciu ratusz miejski a przed nim autobusy linii PL1 i PL2

Autobusy linii PL 1 i PL 2 – rok 2022

image_print
Nowa linia komunikacji miejskiej o nazwie PL  – od 1 kwietnia 2021. Jest odpowiedzią przede wszystkim na potrzeby mieszkańców i uzupełnieniem istniejącego transportu publicznego.

Logotyp dofinansowania ze środków krajowych - flaga i godło Polski

Zadanie, pn. „Organizacja Przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej na linii nr: PL” realizowane jest ze Środków Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych o Charakterze Użyteczności Publicznej.

Całkowita wartość zadania: 752 336,66 PLN.
Kwota dofinansowania: 480.531,00 PLN.
Termin realizacji: od 01.01.2022 r. do 31.12.2022 r.
Cel zadania: funkcjonowanie linii użyteczności publicznej o nazwie PL.
Planowe efekty: zwiększenie dostępności, powszechności i częstotliwości gminnych przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej na terenie Miasta i Gminy Pleszew.

Od Burmistrza

Zdjęcie przedstawia Burmistrza Miasta i Gminy Pleszew Arkadiusza Ptaka

Ideą  wdrożenia nowej linii jest zapewnienie dostępu do wszystkich instytucji i wielu miejsc życia społecznego zlokalizowanych w różnych częściach miasta, np. szpital, szkoły, targowisko. 

Wiem, że potrzeby są znacznie większe i obejmują nie tylko Pleszew, ale i gminę oraz cały powiat pleszewski. Ale od czegoś trzeba zacząć. Mam nadzieję, że rozwiązania, jakie przyjęliśmy, czyli m. in. bezpłatne korzystanie z linii dla osób spoza Pleszewa, zniżki, a przede wszystkim podróż komfortowymi autobusami – spotkają się z Państwa pozytywnym odbiorem. Zachęcam do zapoznania się ze szczegółami, rozkładem jazdy i cennikiem.

Przyjemnej podróży! 

Arkadiusz Ptak , Burmistrz Miasta i Gminy Pleszew

Zdarza się, że przeglądarka Chrome (w zależności od konfiguracji) ma problem z pobraniem plików Word. W takim przypadku, zalecamy korzystanie z przeglądarki Mozilla.

Tablica informująca o dofinansowaniu do przewozów autobusowych w Mieście i Gminie Pleszew
Zdjęcie przedstawia autobus linii PL1 na pleszewskim rynku