zdjęcie przedstawia pleszewskie pudełko życia dostępne w MGOPS dla Seniorów

Każdy senior dostanie pudełko

image_print

Ma ułatwić i usprawnić interwencje służb medycznych. Zawiera m.in. informacje o zażywanych przez pacjenta lekach. To „Pudełko Życia”, które każdy pleszewski senior może mieć w swoim domu.

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Pleszewie prowadzi akcję „Pudełko Życia”. Skierowana jest do osób starszych lub samotnych mieszkających na terenie Miasta i Gminy Pleszew, zmagających się z przewlekłymi chorobami, mogącymi stanowić zagrożenie dla ich życia.

Projekt zakłada umieszczenie w domowej lodówce specjalnego pudełka, w którym znajduje się karta informacyjna. Ta zawiera potwierdzone przez lekarza rodzinnego dane, które stanowią niezbędne źródło informacji dla ratowników medycznych np. o alergiach, chorobach, zażywanych lekach i innych ważnych informacjach dotyczących stanu zdrowia posiadacza pudełka. Znajdą się tam również inne istotne informacje takie jak np. dane kontaktowe lekarza rodzinnego czy osób najbliższych, które należy poinformować w przypadku interwencji służb ratowniczych.

– Takie pudełko wraz z wypełnioną kartą senior musi umieścić w lodówce w widocznym miejscu. Taki sprzęt bowiem każdy w domu posiada. Na zewnętrznej stronie drzwi lodówki natomiast trzeba umieścić naklejkę informującą o pudełku – wyjaśnia Dominika Frencel, szefowa MGOPS w Pleszewie.

„Pudełko Życia” dla każdego pleszewskiego seniora jest bezpłatne. By je otrzymać, należy się zgłosić do Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pleszewie.

zdjęcie przedstawia pleszewskie pudełko żcyia dostępne w MGOPS dla Seniorów