Seniorzy w czasie warsztatów w sołectwie

Wystartowała Letnia szkoła Seniora

Relacje społeczne i aktywności osób w każdym wieku są niezwykle ważne. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom, Miasto i Gmina Pleszew realizuje projekt aktywizujący mieszkańców 60+. Pierwsze warsztaty już się rozpoczęły.

Tworzenie nowych więzi i aktywność jest bardzo ważna zarówno dla dzieci jak i dorosłych, ale również dla seniorów. Częste wychodzenie z domu i spotkania z drugim człowiekiem mają pozytywny wpływ na zdrowie i samopoczucie starszych osób- mówi Arkadiusz Ptak burmistrz MiG Pleszew. Aby pomóc im się zaktywizować i zintegrować, Miasto i Gmina Pleszew przystąpiła do programu „Aktywni+”, w ramach którego organizowany jest cykl wydarzeń pn. „Letnia szkoła seniora”.

Pierwszym etapem akcji jest organizacja warsztatów w każdym sołectwie, które prowadzi Fundacja Animacja. Pierwsze z nich już się odbyły, a uczestnicy mogli dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy związanych z ekologią, ochroną środowiska, zdrowym trybem życia i aktywnością fizyczną.

Rozpoczął się również pierwszy turnus półkolonii senioralnych, które organizowane są w MiG Pleszew po raz drugi. Dzięki nim, chętni seniorzy mogą bezpłatnie uczestniczyć w zajęciach i warsztatach w różnych częściach miasta. Ponadto, mogą liczyć na stałą opiekę koordynatora, a także wyżywienie i dowóz na miejsce. Celem spotkań w ramach półkolonii jest integracja i poznanie nowych osób oraz aktywizacja i poznawanie miasta. Drugi turnus półkolonii już w sierpniu (trwają zapisy).

Dodatkowo, w ramach Letniej szkoły seniora, we wrześniu odbędzie się wydarzenie pn. „EKOrower w Parku w Miejskim”, w czasie którego uczestnicy jadąc rowerem uruchomią ekran kinowy. W październiku natomiast, zaplanowano obchody Europejskiego Dnia Seniora i panel senioralny w Zajezdni Kultury. Będą wykłady, spotkania, a także możliwość skorzystania z bezpłatnych konsultacji i badań w obszarze zdrowia.

warsztaty dla seniorów organizowane w sołectwach

Seniorzy w czasie warsztatów w sołectwie

Seniorzy w czasie warsztatów w sołectwach w ramach letniej szkoły seniora

Seniorzy w czasie warsztatów w ramach letniej szkoły seniora z Sołtyską i koordynatorką

Seniorzy w czasie trwania warsztatów senioralnych z Fundacją Animacją

Seniorzy w czasie warsztatów w ramach letniej szkoły seniora w sołectwach