Łukasz Borowski z WRC Pleszew w aucie startującym w 60. Rajdzie Barbórka w Warszawie

WRC Pleszew na diamentowym Rajdzie Barbórka

image_print

Szykuje się prawdziwa gratka dla pleszewskich fanów motorsportu. Łukasz Borowski już w najbliższy weekend stanie na starcie jubileuszowej, 60. edycji Rajdu Barbórka. Warszawskie zmagania co roku zamykają sezon rajdowy w Polsce.

Łukasz Borowski na oesy „Barbórki” ruszy za kierownicą Forda Fiesty Rally3, sponsorowany przez firmę ADROS. Na prawym fotelu towarzyszył mu będzie Jakub Gerber, były pilot m.in. Roberta Kubicy. Pleszewski kierowca nie ukrywa swojego entuzjazmu przed weekendowymi zmaganiami. Emocje są spore, tym bardziej, że jest to mój pierwszy profesjonalny start. Wcześniej brałem udział wyłącznie w amatorskich rajdach – podkreśla Łukasz. Jak zaznacza, zależy mu przede wszystkim na dobrej zabawie. Jego marzeniem jest też oczywiście dostanie się do finałowego Kryterium Asów.

Rywalizacja, w której weźmie udział Łukasz, zapowiada się bardzo emocjonująco, bo w diamentowej „Barbórce” wystartuje w sumie aż 131 załóg. Wśród nich znajdą się rajdowe gwiazdy. Nie zabraknie też aut, na których każdy motofan z chęcią zawiesi oko. Nie lada gratką będzie z pewnością możliwość spotkania na warszawskich oesach Kajetana Kajetanowicza – wielokrotnego triumfatora rajdu. Start w Rajdzie Barbórka będzie jedyną okazją, aby zobaczyć go w krajowych zmaganiach.

Jubileuszowy Rajd Barbórka rozpocznie się w piątek, 2 grudnia, nocnym odcinkiem ulicami Pruszkowa. Na trasę ekipy wrócą w sobotę rano, by zmierzyć się na Autodromie Słomczyn, który jest mieszanką wyścigowego asfaltu i widowiskowego, szutrowego fragmentu trasy. Następne dwa przejazdy zaplanowano na szybkim i technicznym Torze Służewiec. Kolejny odcinek specjalny załogi przejadą na Bemowie. Finał, czyli Kryterium Asów, to niezmiennie ulica Karowa.

auto Łukasza Borowskiego z WRC Pleszew startującego w 60. Rajdzie Barbórka w Warszawie

Łukasz Borowski z WRC Pleszew w aucie startującym w 60. Rajdzie Barbórka w Warszawie