Na zdjeciu widać wszystkie drużyny chłopców biorących udział w turnieju piłki noznej

Turniej “Z podwórka na Stadion Miejski”

image_print

Koledzy z klasy, szkoły, podwórka, osiedla. Nieważne skąd, ważne, by aktywnie spędzić czas. Te zasady przyświecały turniejowi, który zorganizował klub Stal Pleszew pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Pleszew – Arkadiusza Ptaka.

Turniej „Z podwórka na Stadion Miejski” to inicjatywa, która miała zaktywizować młodzież do wyjścia z domu. W myśl tej idei w sobotnie południe 23 kwietnia blisko 80 młodych osób z klas III-VI, stawiło się na Stadionie Miejskim w Pleszewie, aby rywalizować w turnieju piłki nożnej. Zasady były proste: aby zaktywizować jak największa liczbę osób, drużynę mógł stworzyć każdy, niezależnie od przynależności klubowej.

Ekipy rywalizowały w systemie „każdy z każdym” w swoich kategoriach wiekowych. Nie brakowało emocji, jak również kibiców, którzy licznie zgromadzeni na boisku, oklaskiwali zdobywane bramki.

W starszej kategorii wiekowej wygrała ekipa „Niebieskich Orłów”, pokonując „Czarne Pantery”, „Koksy z podwórka”, „FC Ulani” oraz „MR Stal”.

W młodszej kategorii wiekowej wygrała ekipa „Koledzy FC”, pozostawiając w tyle „Kowalew FC”, „Team Orlik”, „Czarni Dobrzyca” oraz „UKS Kopernik”.

Wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie upominki, a zwycięzcy – pamiątkowe medale.

Serdeczne gratulacje!

Foto: Stal Pleszew