Grafika informująca o możliwości pobrania aplikacji na telefon Time4BUS.

Sprawdź, gdzie jest autobus w aplikacji

image_print

W styczniu w Mieście i Gminie Pleszew, Gminie Dobrzyca i Gminie Gołuchów ruszyła nowa komunikacja publiczna. Przez cały dzień autobusy odbywają ponad 120 kursów na 31 liniach. Aby usprawnić korzystanie z komunikacji, z pomocą przychodzi intuicyjna aplikacja.

Nowe linie komunikacji publicznej PPL wyjechały na ulice Pleszewa oraz całej gminy i dwóch gmin ościennych na początku stycznia. Linie organizowane przez Miasto i Gminę Pleszew oraz Powiat Pleszewski odbywają ponad 120 kursów dziennie. Bogata siatka połączeń sprawia, że każde sołectwo gminy Pleszew ma bezpośredni dostęp do miasta nie tylko kursami szkolnymi dla uczniów. Nowa jakość transportu to jednak również zmiany oraz mnóstwo informacji i komunikatów. Tutaj z pomocą pasażerom przychodzi aplikacja Time4BUS.

Intuicyjna apka to narzędzie głównie do sprawdzania aktualnych rozkładów jazdy i bieżącego położenia pojazdu oraz czasu pozostałego do przyjazdu na przystanek, jednak funkcjonalności jest o wiele więcej. Świetnym narzędziem jest planer podróży, w którym możemy wyszukać przystanek, z którego chcemy odjechać lub znaleźć najbliższy miejscu, w którym się znajdujemy. Dzięki temu jesteśmy w stanie idealnie zaplanować podróż łącznie z przesiadkami – mówi Anna Bogacz, rzecznik prasowy pleszewskiego ratusza. Dodatkowo w systemie pojawiają się komunikaty o opóźnieniach i zmianach w kursowaniu.

Time4BUS to jednak nie tylko narzędzie przydatne pasażerom, ale również organizatorowi przewozów oraz samemu przewoźnikowi. System pokazuje nam wszelkie odchylenia na danym kursie. Jesteśmy w stanie cofnąć się i sprawdzić przejazd autobusu oraz liczbę zatrzymań. To także świetne narzędzie do układania rozkładów jazdy, ich analizy i generowania tabliczek przystankowych ­– wylicza Jagoda Zydorek z Biura Prasowego UMiG Pleszew. Przewoźnik na podstawie danych z systemu może analizować czas pracy kierowców, a automatyzacja pozwala na bieżące dostarczanie informacji o liczbie przejechanych wozokilometrów, liczbie przystanków czy poziomie zagęszczenia kursów na danym terenie.

Aplikacja dostępna jest w sklepie Google Play oraz App Store. Wystarczy pobrać ją na swojego smartfona, na liście miast odszukać Pleszew lub skorzystać z lokalizacji i gotowe. Przystanków można szukać z poziomu mapy, możliwe jest również wpisywanie haseł w wyszukiwarkę. W ten sposób podróżujący z łatwością odnajdą odpowiednie miejsce, w które muszą się udać, żeby dotrzeć z niego do obranego celu.

Grafika informująca o możliwości pobrania aplikacji na telefon Time4BUS.