Budynek mieszkalny przy ul. Bogusza z lokalami komunalnymi na wynajem.

Samorząd oddał kolejne mieszkania najemcom

image_print

Zakończyła się budowa kolejnych mieszkań prowadzona przez samorząd Miasta i Gminy Pleszew. Tym razem nowi lokatorzy odebrali klucze do lokali na wynajem przy ul. Sienkiewicza oraz ul. Bogusza. To miejsca z bogatą historią.

Samorząd Miasta i Gminy Pleszew sukcesywnie oddaje do użytku kolejne lokale mieszkalne o różnych formach własności. Budynki sytuowane są w pobliżu centrum lub w miejscach po starych budynkach. W ostatnim czasie klucze odebrali najemcy mieszkań w budynkach przy ul. Sienkiewicza oraz ul. Podgórnej.

Budynek mieszkalny usytuowany przy ul. Sienkiewicza został zmodernizowany i dostosowany do potrzeb najemców ze starej kamienicy, która przez długi czas była nieużytkiem. Udało się uratować kamienicę z bogatą historią, w której powstało 9 mieszkań na wynajem. Mam nadzieję, że w przyszłości uda się zbudować kolejnych 12 mieszkań na dziedzińcu – mówi Arkadiusz Ptak, burmistrz Pleszewa. Do nowych mieszkań wprowadziło się ponad 20 osób. Na ten cel pozyskano dofinansowanie z BGK w kwocie ok. 0,5 mln zł i ok. 170 tys. z Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa.

Budynek przy ul. Bogusza został zbudowany w miejscu po zburzonym domu kultury. Jest to jedna z cech charakterystycznych polityki mieszkaniowej MiG Pleszew, według której nowe budynki sytuowane są w miejscach po dawnych budowlach lub na mieszkania przerabiane są stare kamienice ­– tłumaczy Anna Bogacz, rzecznik prasowy UMiG Pleszew. Klucze do nowych lokali komunalnych odebrało 21 rodzin, które zostały wyłonione według kryteriów naboru. Budynek posiada windę i parking podziemny, a mieszkania wykończone są „pod klucz”. Na ten cel samorząd pozyskał dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego w kwocie 8 mln złotych.

Budynek mieszkalny przy ul. Bogusza z lokalami komunalnymi na wynajem.

Kamienica przy ul. Sienkiewicza w Pleszewie z lokalami mieszkalnymi na wynajem.

Wnetrze kamienicy przy ul. Sienkiewicza z lokalami na wynajem.