Zawodnicy grający na boisku zewnętrznym na stadionie w bossel.

Rekordowa liczba sportowców na pleszewskiej olimpiadzie

image_print

Olimpiada Sportowa PPL jak co roku zgromadziła pleszewskich miłośników sportu. W ciągu trzech dni zmagań na obiektach sportowych rywalizowało ponad 1000 osób w pięciu kategoriach wiekowych i kilkunastu konkurencjach. Emocji nie brakowało.

Olimpijskie zmagania w Pleszewie co roku przyciągają tłumy osób chcących zmierzyć się z rywalami i samym sobą. Już najmłodsi pleszewianie wiedzą, co to znaczy dobra i aktywna zabawa. Dlatego przez trzy dni w Pleszewie emocje rosły i skumulowały się podczas olimpiady OPEN na wszystkich obiektach sportowych.

Sportowe wydarzenie rozpoczęło się XIV Olimpiadą Przedszkolaków, która odbyła się w Hali Sportowej w Pleszewie. 500 maluchów z 18 przedszkoli z terenu MiG Pleszew mierzyło się w zabawnych i rozwijających konkurencjach. Było sadzenie ziemniaków, przeciąganie liny, wyścig gąsienic, a nawet rzut butem. Wśród najmłodszych każdy był zwycięzcą, dlatego wszystkie placówki mogły liczyć na symboliczne czeki i dyplomy.

Kolejnego dnia w szranki stanęli uczniowie klas I-III oraz IV-VI, którzy z ogromnym zapałem i duchem walki pokonywali kolejne konkurencje na boiskach stadionu miejskiego. Młodsi mieli do pokonania wyścig z woreczkami, wyścig piłek w rzędach, bieg w workach czy rzuty do celu na czas. Starsi natomiast biegali z rakietką, skakali z miejsca i grali w unihokeja. Zwycięzcy mogli liczyć na czeki pieniężne oraz dyplomy, a każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal.

Kulminacyjnym wydarzeniem była Olimpiada Sportowa PPL w kategorii młodzieżowej i OPEN. Rekordowa liczba ponad 250 osób z 27 drużyn podjęła rywalizację w 8 konkurencjach. To niesamowite, jak sport potrafi łączyć. Rekordowa liczba drużyn przystąpiła do tegorocznej rywalizacji i to nas bardzo cieszy. Mam nadzieję, że kolejne lata przyciągną jeszcze więcej zawodników – mówi Arkadiusz Ptak, burmistrz Pleszewa.

Na otwarcie imprezy był bieg sztafetowy na bieżni, później pływanie, a następnie konkurencje rozgrywane na obiektach sportowych: dart i bowling w kręgielni Parku Wodnego, strzał do bramki oraz bossel na Stadionie Miejskim, a także przeciąganie wozu strażackiego i strzelanie na strzelnicy Kurkowego Bractwa Strzeleckiego. Zwycięzców poznaliśmy podczas uroczystej ceremonii wręczenia nagród i medali w amfiteatrze.

Wyniki:

Kat. I-III:

I miejsce – SP Kowalew
II miejsce – Pleszewska Dwójka
III miejsce – ZSP nr 3 w Pleszewie

Kat. IV-VI:

I miejsce – ZSP w Taczanowie Drugim
II miejsce – SP Kowalew
III miejsce – Drużyna Energii ZSP nr 3

Kat. młodzieżowa:

I miejsce – SP Kowalew
II miejsce – Pleszewska Dwójka
III miejsce – Drużyna Energii

Kat. OPEN:

I miejsce – WOPR Pleszew Wybrzeże Dzikich Koni
II miejsce – KP PSP Pleszew
III miejsce – Forever Young