Baner Przeglądu Sztuki ArtNaTor i licytacji na rzecz potrzebujących

Przegląd sztuki dla potrzebujących

Art Na Tor, czyli przegląd sztuki, która ma za zadanie pomóc potrzebującym. Lokalni artyści przygotowali prace, które zostaną zlicytowane, a pozyskane środki zostaną przekazane na cele charytatywne.

Grupa lokalnych artystów działających na terenie Pleszewa i okolic stworzyła wydarzenie, które poświęcone jest działalności dobroczynnej. Art Na Tor to inicjatywa, która poprzez działalność artystyczną twórców, ma pomóc potrzebującym zwierzętom. „Pod młotek” pójdą prace w różnej formie. Od obrazów, poprzez wydruki, aż po ceramikę i rzeźby. Dochód z licytacji przeznaczony zostanie na pomoc dla Pleszewskiego Stowarzyszenia Kocia Łapka oraz dla wolontariuszy z Azylu dla zwierząt w Pleszewie.

ArtNaTor to nowy projekt Zajezdni Kultury, to swoista mapa estetycznych poszukiwań i wyborów – mówi Przemysław Marciniak, dyrektor Domu Kultury w Pleszewie. Wśród twórców znaleźli się: Monika Kowalska, Tomasz Niemann, Violetta Tarka, Sławek Danielski, Sławek Dera, Magdalena Głoskowska, Iwona Wieruszewska, Patrycja Matłoka, Ilona Djoniziak, Joanna Danielska, Emil Dera, Marcin Mądrzak, Marcin Dera, Marcin Magnuszewski, Weronika Krajewska, Agnieszka Pietrzykowska, Ewa Marciniak, Anna Sobkowiak, Monika Śniecińska, Honorata Wujs-Dąbrowska, Barbara Walter i Małgorzata Jenerowicz.

Wernisaż Przegląd Sztuki ArtNaTor odbędzie się 18 listopada 2022 r. o godzinie 18:00 w Galerii Zajezdnia przy ul. Kolejowej 3 w Pleszewie, a wystawa trwać będzie do 9 grudnia. Licytacje odbywać się będą od 18 listopada do 4 grudnia 2022r. na stronie Stowarzyszenia Kocia Łapka https://www.facebook.com/groups/5461024837359739/members/

Plakat przeglądu sztuki ARTNATOR odbywającego się 18 listopada o godzinie 18:00 w Zajezdni Kultury w Pleszewie. Przegląd ma na celu rozpocząć licytację dzieł sztuki lokalnych artystów z przeznaczeniem na pomoc potrzebującym