Gala konkursu Innowacyjny Samorząd organizowanej przez Samorząd PAP.

Pleszew wciąż innowacyjny i podwójnie doceniony przez PAP

image_print

Edukacja i mieszkalnictwo to dwa ważne obszary działalności samorządu MiG Pleszew. Doceniła je kapituła konkursu Innowacyjny Samorząd Polskiej Agencji Prasowej. Wyróżnienia odebrała zastępczyni burmistrza Izabela Świątek.

Innowacyjny Samorząd to konkurs organizowany przez Serwis Samorządowy Polskiej Agencji Prasowej dla województw, powiatów i gmin. Jest skierowany do tych, którzy w swoich samorządach wprowadzają innowacje i chcą się tym pochwalić i zainspirować innych. Spośród wszystkich zgłoszeń kapituła konkursu wybiera najlepszych i przyznaje wyróżnienia oraz miejsca.

Zgłoszenia w konkursie dotyczą zastosowanych nowych, innowacyjnych, innych niż dotychczasowe rozwiązań, które przyczyniły się m.in. do ulepszenia organizacji wewnętrznej pracy urzędu, poprawy jakości usług realizowanych przez samorząd oraz jego jednostki organizacyjne (w tym spółki komunalne), poprawy warunków i jakości życia mieszkańców oraz stanu środowiska naturalnego. Oceniana jest również aktywizacja mieszkańców, zwiększenie efektywności wydatkowanych środków oraz stworzenie dobrych warunków do rozwoju innowacyjności na swoim terenie.

W tym roku gala konkursu Innowacyjny Samorząd odbyła się już po raz piąty. W sumie kapituła oceniła 1000 zgłoszeń w kategoriach: województwa, powiaty, gminy wiejskie, gminy miejsko-wiejskie, gminy miejskie oraz duże miasta. Wśród laureatów już po raz czwarty znalazł się Pleszew, który otrzymał dwa wyróżnienia. Pierwszą nagrodę otrzymaliśmy za „Kompaktowe M czyli mieszkania dla każdego”. To pleszewska polityka mieszkaniowa, dzięki której oddaliśmy do użytku w ubiegłym roku 135 mieszkań. Drugie wyróżnienie przyznano nam za projekt „Edukacja przyszłości – nauka samodzielności”, czyli pracownie techniczne i językowe w szkołach oraz sale doświadczania świata w przedszkolach – mówi Anna Bogacz, rzecznik prasowy MiG Pleszew. Nagrody z rąk redaktor naczelnej Serwisu Samorządowego PAP odebrała Izabela Świątek, zastępca burmistrza MiG Pleszew.

W poprzednich latach PAP wyróżnił i nagrodził samorząd Miasta i Gminy Pleszew za projekt „Powietrze do remontu”, za organizację akcji edukacyjnej „Razem dla życia” oraz za wdrożenie idei miasta 15-minutowego. To już czwarty raz, kiedy Pleszew znajduje się w zacnym gronie laureatów w kategorii gminy miejsko-wiejskie.

Kapituła konkursu:

Anna Banasik, Redaktor naczelna Serwisu Samorządowego PAP,
Dorota Bąbiak-Kowalska, Dyrektor Zarządzająca w Unii Metropolii Polskich,
Rudolf Borusiewicz, Dyrektor Biura Związku Powiatów Polskich,
Grzegorz Cichy, prezes Unii Miasteczek Polskich,
Jakub Mielczarek, Dyrektor Biura Związku Województw RP,
prof. Stanisław Łobejko, Szkoła Główna Handlowa,
Andrzej Porawski, Dyrektor Biura Związku Miast Polskich
Leszek Świętalski, Dyrektor Biura Związku Gmin Wiejskich RP

Gala konkursu Innowacyjny Samorząd organizowanej przez Samorząd PAP.

Gala konkursu Innowacyjny Samorząd organizowanej przez Samorząd PAP.
Foto: PAP/ Stach Leszczyński