Pleszew ponownie zorganizuje olimpiadę

image_print

W Pleszewie po raz kolejny organizowana jest Olimpiada Sportowa PPL. Święto sportu co roku przyciąga tłumy zapalonych sportowców. Do rywalizacji staną przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych, młodzież i dorośli. Sprawdź, jak się zapisać.

Olimpiada Sportowa PPL to już tradycja w pleszewskim kalendarzu sportowym. Corocznie gromadzi setki miłośników aktywności fizycznej od przedszkolaków, przez dzieci, młodzież, dorosłych, po seniorów. Każda kolejna edycja uświadamia nam, że sport łączy, a nie dzieli, a tego typu imprezy są idealną platformą łączącą nie tylko ludzi z różnych grup zawodowych, ale i pokolenia – mówi Arkadiusz Ptak, burmistrz Pleszewa. Tegoroczna rywalizacja odbędzie się w dniach 6-8 czerwca.

Starty w olimpiadzie podzielono na kategorie wiekowe. Pierwszą rywalizującą grupą będą przedszkolaki z terenu MiG Pleszew, którzy sprawdzą swoje umiejętności 6 czerwca w Hali Sportowej przy ZSP nr 3 w Pleszewie. Dzień później na Stadionie Miejskim o czeki powalczą uczniowie z klas I-III oraz IV-VI. Zawody w kategorii OPEN oraz młodzieżowej zaplanowane są na 8 czerwca na Stadionie Miejskim oraz w Parku Wodnym „Planty”, Strzelnicy Bractwa Kurkowego, i kręgielni bowlingowej w Parku Wodnym „Planty”.

Młodzież oraz dorośli wezmą udział w 8 konkurencjach – pływanie, bowling, strzelanie, dart, bieg sztafetowy, przeciąganie ciężarówki oraz dwóch nowych: strzał do bramki i bossel. W każdej z nich bierze udział 6 osób z drużyny. Zespoły mogą więc liczyć od 6 do 10 osób. Zapraszam serdecznie wszystkich chętnych – zarówno uczniów szkół, jak i jednostki samorządowe, organizacje pozarządowe, firmy, grupy przyjaciół i całe rodziny do wspólnej zabawy. Olimpiada to świetna okazja do spotkania, integracji i propagowania zdrowego stylu życia – zachęca burmistrz. Dodatkową zachętą mogą być nagrody dla zwycięskich drużyn.

Szczegóły poszczególnych imprez oraz regulaminy, karty zgłoszeń i opisy konkurencji dostępne są TUTAJ. Termin zgłoszeń upływa 3 czerwca 2024 r. Dokonywać ich należy w Parku Wodnym „Planty”. Dodatkowych informacji udziela spółka Sport Pleszew.

Plakat Olimpiady Sportowej PPL OPEN odbywającej się 8 czerwca 2024 r. na kompleksie sportowym w Pleszewie