stoły i krzesła we wnętrzu nowej kawiarni w kinie Hel w Pleszewie.

Otwiera się nowa kawiarnia w kinie

image_print

Kino Hel otwiera się po spektakularnej metamorfozie. Jednocześnie pojawia się nowość – kawiarnia czynna niezależnie od godzin seansów. Kino Hel & Cafe w odnowione wnętrza przyjmie pierwszych gości już w sobotę.

Od zeszłego roku trwa modernizacja kina Hel w Pleszewie. Pierwszą ważną zmianą było przeniesienie w nowe miejsce sanitariatów i dostosowanie ich do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Wykonane zostały także prace przy instalacjach: elektrycznych, teletechnicznych, wodno-kanalizacyjnych, grzewczych i wentylacyjnych. W kolejnym etapie nowy wygląd zyskał obszar strefy widza, a w holu stworzono miejsce na kawiarnię. Teraz odnowione kino będzie działać przez siedem dni w tygodniu, a w nowej kawiarni będzie można napić się kawy i nie tylko.

Po remoncie hol oraz miejsce, gdzie wcześniej znajdowały się toalety, zyskały zupełnie nowy wygląd. Pojawiły się stoliki oraz kolorowe fotele i kanapy. Dodatkowo na wyposażeniu znalazł się ekran i projektor, które będą pomocne przy organizacji różnych spotkań, wydarzeń i konferencji. W odnowionej przestrzeni znajdować się będzie kawiarnia, która będzie czynna niezależnie od godzin seansów w kinie. To miejsce jest jedną z odpowiedzi na pytanie, jak w Pleszewie spędzać wolny czas. Jest skierowane do różnych grup wiekowych i społecznych – mówi burmistrz Arkadiusz Ptak. Kawiarnia będzie czynna przez 7 dni w tygodniu. Od poniedziałku do czwartku w godzinach 10:00-22:00, w piątek i sobotę od 10:00-23:00 i w niedzielę od 12:00-22:00.

Zmiany obejmą również samo kino, które teraz będzie oferowało seanse przez sześć dni w tygodniu – od piątku do środy. Pozwoli to na jeszcze lepsze dopasowanie repertuaru do potrzeb odbiorców. 6-dniowe granie daje nam większe pole manewru i szansę pozyskania lepszych produkcji szybciej niż do tej pory. Repertuar będzie bogatszy, lepiej dostosowany do potrzeb naszych gości i mieszkańców – mówi Przemysław Marciniak, dyrektor Zajezdni Kultury. Czwartek w kinie będzie dniem, w którym będą realizowane różne projekty np. kino studyjne czy DKF. Tego dnia możliwa będzie także organizacja wydarzeń przez grupy, instytucje, czy osoby prywatne.

Zmodernizowane kino oraz nowa kawiarnia przyjmą pierwszych gości już w sobotę 18 marca. Repertuar kina na bieżąco można sprawdzać na stronie www.kinohel.pl . Tam również można nabyć bilety. Dla chcących zrobić to na miejscu czynna będzie kasa, a nowością jest Heluś, czyli automatyczny biletomat, za pomocą którego można nabyć bilety nie tylko na seanse, ale również na wydarzenia organizowane przez pleszewski Dom Kultury.