Kamienica przy ul. Sienkiewicza 35 po wyremontowaniu elewacji

Kamienica przy ul. Sienkiewicza pięknieje

image_print

Najpierw nowy wygląd zewnętrzny, teraz czas na wnętrza. Trwają prace wykończeniowe w kamienicy przy ul. Sienkiewicza 35. Pomieszczenia nabierają kształtu, a nabór najemców prowadzi PTBS.

Kamienica przy ul. Sienkiewicza to jedna z czterech inwestycji mieszkaniowych realizowanych obecnie w Pleszewie. Powstaje w niej 9 lokali na wynajem jedno i dwu-pokojowych. Obecnie trwają prace wykończeniowe w mieszkaniach. Wykonana została już natomiast elewacja i dach. Nabór najemców prowadzi Pleszewskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego zgodnie z regulaminem udostępnionym ich stronie internetowej. Na modernizację kamienicy udało się pozyskać środki zewnętrzne. Koszt modernizacji to ponad 1,8 mln zł, z czego ponad 700 tys. zł to środki zewnętrzne z BGK i Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa – mówi Arkadiusz Ptak, burmistrz Miasta i Gminy Pleszew. Inwestycja ma zakończyć się w czerwcu br.

Obiekt przy ul. Sienkiewicza 35 od lat stał pusty i bardzo zaniedbany. Historia kamienicy sięga aż czasów pruskich. Po wojnie siedzibę miały w niej różne urzędy, partie polityczne oraz stowarzyszenia. Już niedługo zamieszkają w niej nowi lokatorzy. W przyszłości, jeśli będą na to pieniądze, na dziedzińcu zbudujemy drugi budynek – informuje burmistrz Arkadiusz Ptak.

Pozostałe inwestycje mieszkaniowe prowadzone przez samorząd to budowa mieszkań dla 92 rodzin u zbiegu ulic Mieszka I – Poniatowskiego – Warneńczyka z kredytem w czynszu, z opcją wykupu po minimum 5 latach, budowa u zbiegu ul. Poznańskiej i ul. Bogusza, gdzie powstanie 21 mieszkań na wynajem o podwyższonym standardzie, wykończonych „pod klucz” oraz budowa na ul. Podgórnej, gdzie powstanie 13 mieszkań komunalnych na wynajem wykończonych „pod klucz”. Łączny koszt czterech inwestycji to ponad 45 milionów złotych. Na każdą z nich udało się pozyskać środki zewnętrzne.