Wyniesione przejście dla pieszych na ulicy Poznańskiej przy wjeździe na Rynek

Zmiany na ulicy Poznańskiej

Ograniczenie prędkości, zwiększenie bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów. Ulica Poznańska została zmodernizowana. Wszystko po to, aby było bezpieczniej.

Problemy z ulicą Poznańską pojawiły się już jakiś czas temu, kiedy to mieszkańcy zaczęli zgłaszać pewne niedogodności. Najczęściej opinie dotyczyły zbyt wąskich chodników, na których ciężko było minąć drugą osobę. Problemy były również z przejazdem wózkiem. Wielokrotnie podkreślano również, że niebezpiecznie, w rejonie tej ulicy, zachowują się kierowcy. Częste przekraczanie prędkości i brawura były na porządku dziennym.

Teraz ma się to zmienić. Wprowadzono kilka drobnych zmian, które mają sprawić, że kierowcy zwolnią, a co za tym idzie, zwiększy się bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów.

Zmiany wprowadzone na ulicy Poznańskiej to między innymi poszerzenie powierzchni chodnika przeznaczonej dla pieszych, poprzez przesunięcie strefy parkowania samochodów w stronę jezdni, wyniesienie dwóch przejść dla pieszych (przy wjeździe na Rynek oraz przy skrzyżowaniu z ulicą Łąkową), a także wprowadzenie ograniczenia prędkości do 30 km/h przy przejściach.

Zmiany spotkały się z uznaniem użytkowników drogi i chodnika, a ich efekty już są widoczne.

kompilacja dwóch obrazków ulicy Poznańskiej przed modernizacją i po modernizacji. Przed- zwyczajne przejście dla pieszych, po- wyniesione przejście dla pieszych oraz wprowadzone ograniczenie prędkości do 30km/h

Kompilacja dwóch obrazków pokazujących zmiany na ulicy Poznańskiej. Zdjęcie przed- wąski chodnik, na którym trudno się minąć z drugą osobą. Zdjęcie po- większa powierzchnia chodnika kosztem parkingu dla aut