Plakat Olimpiady Sportowej PPL 2023 kategorii OPEN odbywającej się 17 czerwca 2023 roku od godziny 9:00 na obiektach sportowych w Pleszewie.

Zbliża się wielkie święto sportu w Pleszewie

image_print

Olimpiada Sportowa PPL to coroczna impreza sportowa odbywająca się w Pleszewie. Biorą w niej udział dzieci, młodzież, dorośli, a nawet seniorzy. Właśnie rozpoczęły się zapisy na kolejną edycję, która odbędzie się już w czerwcu.

Olimpiada Sportowa PPL to tradycja, na którą co roku czekają sportowcy oraz wszyscy miłośnicy sportu z terenu Miasta i Gminy Pleszew. Udział w niej przynosi wszystkim mnóstwo radości, jest okazją do integracji, aktywnego spędzenia czasu oraz propagowania aktywności fizycznej. Tegoroczna edycja sportowego święta odbywać się będzie w dniach 15-17 czerwca. W ciągu trzech dni na polach startowych staną przedszkolaki, uczniowie klas I-III, uczniowie klas IV-VI, seniorzy oraz młodzież i dorośli w kategorii OPEN.

W kategorii OPEN mogą wziąć udział rodziny, znajomi, współpracownicy, firmy, organizacje, stowarzyszenia i różne grupy formalne i nieformalne działające na terenie Miasta i Gminy Pleszew. Olimpiada Sportowa PPL to idealna okazja do integracji, aktywnego spędzenia czasu oraz zdrowej rywalizacji. Zachęcamy do zebrania 6-10 osobowej drużyny i podjęcia rękawicy, bo to świetna zabawa – mówi Jagoda Zydorek z Biura Prasowego UMiG w Pleszewie.

W kategorii OPEN na uczestników czekać będzie 7 konkurencji odbywających się na obiektach sportowych spółki Sport Pleszew oraz na strzelnicy Kurkowego Bractwa Strzeleckiego przy ul. Spornej. Rywalizację rozpocznie bieg sztafetowy 6x400m następnie drużyny będą walczyć o punkty w pływaniu, bowlingu, darcie, strzelaniu, przeciąganiu samochodu na odległość oraz biegu z kettlebellami. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Regulamin oraz karty zgłoszeń dostępne są na stronie https://pleszew.pl/olimpiada-sportowa-ppl-2023/ . Zgłoszeń można dokonywać w Parku Wodnym „Planty” do 9 czerwca.

Plakat Olimpiady Sportowej PPL 2023 kategorii OPEN odbywającej się 17 czerwca 2023 roku od godziny 9:00 na obiektach sportowych w Pleszewie.