Uczestnicy Forum Rolniczego odbywającego się w Zajezdni Kultury w Pleszewie.

Wymienili się spostrzeżeniami podczas Forum Rolniczego

image_print

W Zajezdni Kultury w Pleszewie kolejny raz odbyło się Forum Rolnicze Miasta i Gminy Pleszew. Wzięli w nim udział rolnicy oraz zaproszeni goście. Forum było okazją do zdobycia wiedzy i wymiany doświadczeń.

Forum Rolnicze już po raz drugi zostało zorganizowane, aby zebrać rolników w jednym miejscu i dostarczyć im wiedzę niezbędną w prowadzeniu gospodarstw rolnych. Spotkanie odbyło się z inicjatywy Przewodniczącego Komisji Wsi i Rolnictwa Jana Noskowskiego. Forum Rolnicze to idealna płaszczyzna do wymiany doświadczeń. Dziękuję zaproszonym gościom za to, że chcą dzielić się z nami swoją specjalistyczną wiedzą – podkreślał podczas forum Jan Noskowski. Przybyłych na spotkanie gości przywitał Arkadiusz Ptak, Burmistrz Miasta i Gminy Pleszew, który podkreślił jak ważną rolę w życiu każdego mieszkańca odgrywa rolnictwo.

Podczas spotkania z prezentacjami dotyczącymi branży rolniczej wystąpili specjaliści z instytucji zlokalizowanych na terenie Miasta i Gminy Pleszew. Omówili bieżące sprawy i problemy pojawiające się w rolnictwie, a także zaznajomili rolników z wieloma procedurami oraz szansami na wsparcie i pomoc finansową. Zgromadzeni słuchacze mogli zadawać pytania i skorzystać z porad specjalistów.