na zdjęciu znajduje się 3 mężczyzn i kobieta. Wicemistrz Polski w chodzie sportowym wraz z trenerką, burmistrzem i prezesem klubu Stal Pleszew

Wychodził wicemistrzostwo Polski

image_print

Sukcesem zakończyły się Mistrzostwa Polski dla młodego lekkoatlety. Reprezentant Stali Pleszew ukończył chód na 5000m na drugim miejscu i został wicemistrzem Polski.

25 września był szczęśliwym dniem dla Franciszka Pawłowskiego. Mieszkaniec Taczanowa, zawodnik Stali Pleszew uczęszczający do sekcji lekkoatletycznej, został wicemistrzem Polski. “Wychodził” sobie medal podczas Lekkoatletycznych Mistrzostw Polski U16 w Lublinie. W chodzie sportowym na 5000m znalazł się tyko jeden zawodnik przed nim, natomiast o srebrnym medalu zadecydował odcinek ostatnich 200 metrów, na którym Franciszek pokonał zawodnika będącego przed nim.

Franciszek ćwiczy w Stali Pleszew od 1,5 roku. Jego trenerką jest Patrycja Kruchowska-Wojcieszak. Wcześniej lekkoatleta trenował bieganie. Już w wieku 11 lat przebiegł maraton podczas biegu charytatywnego. Bieganie jednak nie sprawiało mu przyjemności i postanowił spróbować czegoś nowego. Szybko zaczął odnosić sukcesy, przez co ma ochotę na więcej. Wraz z trenerką myślą realnie o kwalifikacji na Mistrzostwa Europy, które odbędą się za 2 lata.