Robert Więckiewicz wręczający nagrodę na festiwalu Filmów Odpowiedzialnych 17 Celów burmistrzowi MiG Pleszew

Pleszew z nagrodą filmową

image_print

Pleszew otrzymał specjalną nagrodę na Festiwalu Filmów Odpowiedzialnych “17 celów”. Na oficjalnej gali wręczył ją znany aktor. W konkursie wzięły udział przedsiębiorstwa, organizacje pozarządowe i samorządy.

Festiwal Filmów Odpowiedzialnych 17 Celów to jedyny w Polsce festiwal poświęcony filmom dokumentalnym i promocyjnym z zakresu zrównoważonego rozwoju i społecznej odpowiedzialności biznesu. Organizuje go Fundacja CSR “Res Severa”. Tytuł nawiązuje do Agendy ONZ i zawartych w niej 17 Globalnych Celów dotyczących wszystkich aspektów życia człowieka i społeczeństw, które w 2015 r. przyjęły 193 państwa członkowskie ONZ jako obietnicę lepszej przyszłości dla ludzkości. . Do udziały zostały zaproszone przedsiębiorstwa, organizacje pozarządowe i samorządy oraz wszyscy chętni, którzy zainteresowani są zrównoważonym rozwojem.

Podczas oficjalnej gali wręczenia nagród odbyło się spotkanie z aktorem Robertem Więckiewiczem. Pleszew otrzymał nagrodę specjalną za ideę miasta kompaktowego, którą doceniło jury. To zaszczyt, że nasz mały Kompaktowy Pleszew i cała gmina ma w tym światowym przedsięwzięciu swój udział – komentuje burmistrz MiG Pleszew Arkadiusz Ptak. Idea miasta kompaktowego zakłada, że w takim mieście wszystko, co jest potrzebne do życia, znajduje się na wyciągnięcie ręki. Do cech kompaktowej konstrukcji miasta zalicza się: gęstość i sąsiedztwo, tereny miejskie połączone systemami transportu publicznego oraz dostęp do lokalnych usług oraz miejsc pracy.

Robert Więckiewicz wręczający nagrodę na festiwalu Filmów Odpowiedzialnych 17 Celów burmistrzowi MiG Pleszew

Burmistrz MiG Pleszew przemawiający na gali wreczenie nagród na festiwalu Filmów Odpowiedzialnych 17 Celów w towarzystwie aktora Roberta Więckiewicza i innych nagrodzonych