Burmistrz oceniający prace konkursowe na zagospodarowanie Rynku i ulicy Poznańskiej wykonane przez studentów Politechniki Poznańskiej.

Wybrano najlepsze koncepcje zagospodarowania Rynku

image_print

Studenci Politechniki Poznańskiej w ramach prac dyplomowych zajęli się pleszewskim Rynkiem. Ich zadaniem było zaprojektowanie nowego wyglądu ścisłego centrum Pleszewa. W Zajezdni Kultury w Pleszewie jury wybrało i wyróżniło najlepsze projekty.

Młodzi architekci z Politechniki Poznańskiej, wśród których są również studenci z Irlandii, Indii, Maroka czy Turcji w ramach swoich prac dyplomowych wzięli udział w konkursie urbanistycznym na zagospodarowanie pleszewskiego Rynku ze szczególnym uwzględnieniem ulicy Poznańskiej. Do konkursu wpłynęło 57 projektów, które ukazały inne spojrzenie na ścisłe centrum Pleszewa. Konkurs, który ogłoszono w marcu br. podsumowany został w Zajezdni Kultury w Pleszewie, gdzie prace oceniało jury pod okiem przewodniczącego prof. PP dr. hab. inż. arch. Roberta Asta.

W skład komisji weszli wykładowcy z Instytutu Architektury, Urbanistyki i Ochrony Dziedzictwa Politechniki Poznańskiej: dr hab. inż. arch. Robert Ast (przewodniczący), dr inż. arch. Rafał Graczyk, dr inż. arch. Krzysztof Borowski a także Burmistrz Miasta i Gminy Pleszew Arkadiusz Ptak i jego zastępcy. Obrady komisji pozwoliły wyłonić najlepsze projekty i nagrodzić zwycięzców, którymi zostali:

I miejsce – Małgorzata Pecelerowicz, Anna Szymańska
II miejsce – Martyna Blaśkiewicz, Hanna Błaszczak
III miejsce – Joanna Hybiak, Mateusz Spieszny
Wyróżnienie – Jan Buraczyk
Wyróżnienie – Ada Zaremba, Patrycja Janczyszyn

Dzieła, które zgłoszono w ramach konkursu będą doskonałą bazą do pracy nad zagospodarowaniem centrum Pleszewa. Zwycięski projekt nie zostanie wdrożony w całości w Pleszewie, ale będzie inspiracją do podejmowanych działań – tłumaczy Anna Bogacz, rzecznik pleszewskiego magistratu. Wystawę prac konkursowych będzie można oglądać w Zajezdni Kultury w Pleszewie od 3 do 16 lipca.

Prace konkursowe w ramach konkursu urbanistycznego na zagospodarowanie pleszewskiego Rynku ze specjalnym uwzględnieniem ulicy Poznańskiej wykonane przez studentów Politechniki Poznańskiej.

Burmistrz oceniający prace konkursowe na zagospodarowanie Rynku i ulicy Poznańskiej wykonane przez studentów Politechniki Poznańskiej.

Zastępca Burmistrza MiG Pleszew oceniający prace dot. zagospodarowania Rynku i ulicy Poznańskiej w ramach konkursu zorganizowanego dla studentów Politechniki Poznańskiej.