Witacz dożynkowy w Marszewie z okazji Wojewódzko-Diecezjalnych Dożynek Wielkopolskich w Pleszewie.

Witają gości dożynkowych na obrzeżach miasta

image_print

Wojewódzko-Diecezjalne Dożynki Wielkopolskie w Pleszewie zbliżają się wielkimi krokami. Przygotowania trwają, w budowie są sceny, a mieszkańcy całej gminy dbają o godne powitanie gości. W kilku miejscowościach, przed wjazdami do miasta, stanęły ogromne, pomysłowe witacze dożynkowe.

Pleszew jest gospodarzem tegorocznych 22. Wojewódzko-Diecezjalnych Dożynek Wielkopolskich organizowanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego wspólnie z samorządem gminnym i powiatowym. Uroczysta Msza Święta oraz obrzęd dożynkowy i występy artystyczne odbywać się będą na Stadionie Miejskim, a gwiazdą wieczoru będzie Beata i BAJM, która wystąpi na placu przy OHP. Wydarzenie rozpocznie się 27 sierpnia 2023 r. o godzinie 12:00, natomiast koncert zaplanowano na godzinę 20:30.

Do tradycyjnego święta plonów na skalę województwa przygotowują się wszyscy mieszkańcy i instytucje. Na obiektach sportowych trwa budowa sceny, a w miejscowościach gminy pojawiają się dekoracje, by godnie przywitać niedzielnych gości. Przy drogach wjazdowych do miasta zostały zbudowane pomysłowe witacze dożynkowe. To figury, scenki, podobizny zwierząt i różne postaci stworzone ze słomy, balotów, roślin i innych elementów dekoracyjnych. O ich budowę zadbali mieszkańcy wielu miejscowości Gminy Pleszew, a pomysłowości im nie brakowało.

Gmina stroi się, by witać gości, sołectwa przygotowały więc tradycyjne witacze na wjazdach. Mieszkańcy bardzo chętnie zaangażowali się w organizację tego przedsięwzięcia i pokazali bardzo oryginalne pomysły. – komentuje Arkadiusz Ptak, Burmistrz Miasta i Gminy Pleszew. Niesamowite budowle można podziwiać m.in. w Lenartowicach, Marszewie, Dobrej Nadziei i w Kowalewie/Korzkwach.