wnętrze sali przedszkola: meble, stoliki z krzesłami, szafki, zabawki na półkach

Wiejska szkoła za miliony

image_print

Zespół Szkół Publicznych w Lenartowicach to jedna z trzech wiejskich szkół prowadzonych przez Miasto i Gminy Pleszew. Samorząd w najbliższych latach chce zainwestować w nią 4,5 mln zł. Właśnie zakończył się pierwszy etap remontu.

Szkoła podstawowa i przedszkole w podpleszewskich Lenartowicach „zbiera” dzieci z kilku wsi. Rola szkoły z roku na rok rośnie z uwagi na zlokalizowane w tej miejscowości ogromne i wciąż powiększające się osiedle domów jednorodzinnych, a co za tym idzie rosnącą liczbę uczniów. Kapitalny remont i rozbudowę szkoły podzielono na etapy. Pierwszy z nich obejmujący najstarszą część budynku, w którym zlokalizowane jest przedszkole, biblioteka i administracja szkoły, właśnie dobiegł końca. Burmistrz Arkadiusz Ptak uroczyście wspólnie z uczniami oddał szkołę do użytku.

Nowe jest dosłownie wszystko. Wymieniono wszystkie instalacje, zerwano stare podłogi i tynki, wymieniono drzwi i okna. We wnętrzach widać nowoczesność i estetykę. Dodatkowo zakupiono wszystkie nowe meble, uzupełniono pomoce dydaktyczne. W wyremontowanych salach „zamieszkały” przedszkolaki oraz jedna klasa ósma. Nową jakość ma także biblioteka, pokój nauczycielski i biura administracji. Szkoła oczywiście przeszła na ogrzewanie ekologiczne. Co ciekawe, zostanie także wyposażona w innowacyjną bezkanałową instalację do oczyszczania powietrza opracowaną przez jedną z pleszewskich firm. Będzie więc zdrowo i ekonomicznie, ponieważ instalacja ma znaczne obniżyć koszty ogrzewania.

Całość tego etapu to koszt ponad 1,1 mln zł. Ale to jeszcze nie koniec inwestycji. Władze Miasta i Gminy Pleszew zamierzają łącznie „włożyć” w szkołę ok. 4,5 mln zł. Już ogłoszony jest przetarg na drugi etap modernizacji, m.in. dobudowanie nowego skrzydła z czterema salami dydaktycznymi. Trzeci to natomiast budowa hali sportowej.

Burmstrz Arkadiusz Ptak wspólnie z uczennicą przecina wstęgę oddając do użytku szkołę po remoncie; w tle inni uczniowie i nauczyciele

wnętrze sali przedszkola: meble, stoliki z krzesłami, szafki, zabawki na półkach

wnętrze biblioteki szkolnej, w te książki na regałach, z przodu stolik z krzesełkami i biurko

sala lekcyjna, uczniowie siedzą w ławkach

korytarz przedszkola w Lenartowicach