amrykanskie pojazdy na placu przy OHP w Pleszewie

W Pleszewie jak w Ameryce

Setki amerykańskich pojazdów, pokazy tańca i energetyzujące koncerty. W Pleszewie odbył się pierwszy zlot amerykańskich pojazdów P.A. Cars Festival. Przyciągnął mnóstwo osób.

Na dwa dni, plac przy CKiW OHP w Pleszewie zamienił się w amerykańskie miasteczko pełne najróżniejszych pojazdów. Na zlot przyjechało mnóstwo pasjonatów z całej Polski ale również spoza granic naszego kraju, u których miłość do amerykańskiej motoryzacji dojrzewa od najmłodszych lat. Były to nie tylko samochody osobowe, ale również motocykle, a także pojazdy zabytkowe i okazy kolekcjonerskie. Wśród uczestników jak i odwiedzających największy zachwyt wzbudził Ford Mustang Eleanor z filmu “Gone in sixty second”. Od dzieciństwa interesuje się motoryzacją i amerykańskimi pojazdami. Auto z filmu “60 sekund” to moje marzenie, które udało mi się zrealizować– opowiadał właściciel pojazdu.

Na uczestników zlotu czekało mnóstwo atrakcji. Show zrobili tancerze z Evey Studio, którzy przygotowali pokazy tańca na rurze. Wystąpił również Teatr Co Jest Grane, który działa przy Zajezdni Kultury w Pleszewie prezentując etiudę taneczną do utworu ,,You’re The one that I want” z popularnego musicalu pt. ,, Grease”. Sobotni wieczór obfitował również w koncerty. Na scenie w Amfiteatrze wystąpił zespół bluesowy “Blues Monkey”, a także gość specjalny, czyli “4 Szmery”- tribute band zespołu AC/DC.

Ponadto, na Stadionie Miejskim odbywał się II Festiwal Smaków FOOD Trucków, podczas którego serwowane były dania kuchni z całego świata takie jak: gruzińskie chinkali, meksykańskie burritos, tajskie pad thai, azjatyckie pierożki, ale też klasyki street foodu: burgery, belgijskie frytki czy kurczaki w panierce. Różnorodne kuchnie przyciągnęły tłumy miłośników jedzenia.

Na zakończenie wydarzenia, amerykańskie pojazdy przejechały ulicami Pleszewa, aby zaprezentować się szerokiej publiczności.

amrykańskie pojazdy na placy przy OHP w Pleszewie

amerykańskie pojazdy na placu przy OHP w Pleszewie

Teatr Co Jest Grane w Amfiteatrze w Pleszewie

występ zespołu Blues Monkey podczas zlotu amerykańskich pojazdów w Pleszewie

II Festiwal smaków FOOD Trucków na Stadionie Miejskim w Pleszewie

Występ zespołu 4 Szmery w Amfiteatrze w Pleszewie