Dzieci grające na specjalnych grach podwórkowych pod przedszkolem.

W Chińczyka i Twistera na boisku szkolnym

image_print

Miesiące wiosenne i letnie to czas, gdy uczniowie coraz częściej i chętniej przebywają na świeżym powietrzu. Prowadzenie zajęć lekcyjnych w terenie to już norma, a tworzenie ogródków owocowo-warzywnych i dbanie o teren wokół placówki to ulubione czynności przedszkolaków, które sprawiają im wiele radości. Gry podwórkowe to nowości w jednostkach edukacyjnych MiG Pleszew, które jeszcze bardziej zaktywizują młodych ludzi i zmotywują do zwiększenia aktywności, która jest niezwykle ważna i potrzebna w ich rozwoju.

Zewnętrzne plansze do gier i zabaw jak np. Twister, Chińczyk, Klasy, Warcaby, są wykonane z masy termoplastycznej. Powstały przy szkołach i przedszkolach na terenie Miasta i Gminy Pleszew jako kolejna forma aktywizacji i propozycji na wypełnienie czasu pomiędzy zajęciami. Gry podwórkowe to solidna porcja dobrej, a przede wszystkim aktywnej zabawy dla najmłodszych. Zależało nam, aby spędzanie przerw i czasu między zajęciami było jeszcze ciekawsze i rozwijające  – mówi Izabela Świątek, zastępca burmistrza MiG Pleszew, odpowiedzialna w gminie za oświatę.

Gry i zabawy na świeżym powietrzu to nie tylko aktywizacja dla najmłodszych ale również edukacja jak np. rozpoznawanie liter. To także ćwiczenie koordynacji ruchowej oraz rozwijanie umiejętności pracy w grupie, współpracy, a nawet trening kreatywnego myślenia. Najmłodsi mogą sprawdzać przy okazji swoją motorykę, kondycję fizyczną i gibkość. Inwestycja została sfinansowana przez samorząd MiG Pleszew.