Kompania Honorowa 16. Batalionu Remontu Lotnisk w Jarocinie podczas uroczystości z okazji Święta Wojska Polskiego

Uczczą Święto Wojska Polskiego

Piknik Wojskowy, tradycyjny apel z udziałem asysty honorowej, kino frontowe oraz wiele innych atrakcji, aby godnie uczcić obchody Święta Wojska Polskiego. Te, odbędą się 15 sierpnia w Pleszewie. Wziąć udział może każdy zainteresowany.

Jak co roku, w Pleszewie odbędzie się uroczystość na cześć Wojska Polskiego. W tym roku, przewidziano całe popołudnie z żołnierzami, sprzętem wojskowym oraz pojazdami, które robią ogromne wrażenie. Na placu przy CKiW OHP w Pleszewie będzie można podziwiać najnowsze pojazdy wojskowe takie jak: Rosomak, Leopard, Poprad czy Moździerz Rak. Będą także wojskowe pieśni, kino frontowe, podczas którego wyemitowany zostanie film “Piłsudski”, będzie również możliwość zapisania się do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. Na amatorów kuchni wojskowej czekać będzie grochówka.

To wszystko w ramach Pikniku Wojskowego “Zostań Żołnierzem”. Początek o godzinie 14:00 na placu przy CKiW OHP w Pleszewie.

Równocześnie, o godzinie 14:00 pod pomnikiem „Chwały artylerzystom”, który upamiętnia artylerzystów 20. Pułku Artylerii Przeciwpancernej LWP oraz żołnierzy 70. Pułku Piechoty poległych w czasie II wojny światowej – przy dawnych koszarach odbędzie się uroczysty apel z okazji Święta Wojska Polskiego z udziałem kompanii honorowej 16. Batalionu Remontu Lotnisk w Jarocinie.

plakat Pikniku Wojskowego odbywającego się 15 sierpnia w Pleszewie

Kompania Honorowa 16. Batalionu Remontu Lotnisk w Jarocinie podczas uroczystości z okazji Święta Wojska Polskiego