Kilka tysięcy młodych osób, przedstawicieli instytucji i mieszkańców gminy Pleszew ratowało ludzkie życie. Kolejna edycja akcji „Razem dla życia” zaangażowała tłumy. Tego dnia każdy poczuł się odpowiedzialny za czyjeś życie.
Społeczna akcja „Razem dla życia” na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń w Pleszewie. Z inicjatywy Dominika Kołaskiego – Prezesa WOPR Gołuchów, na pleszewskim rynku już trzeci rok z rzędu zebrały się setki uczniów, przedszkolaków i przedstawicieli instytucji, aby pokazać wszystkim, jak prawidłowo ratować ludzkie życie. Punktualnie o godzinie 12:00 wystartowała półgodzinna akcja nieprzerwanego uciskania. Najmłodsi szkolili się na misiach, starsi na fantomach. W sumie przy 37 stanowiskach zgromadziło się około 700 osób, a w organizację zaangażowało się także wielu przedstawicieli służb, aby czuwać nad przebiegiem akcji.
Cieszę się, że spotykamy się po raz trzeci przy tak wspaniałej akcji. Z każdą edycją przybywa firm, instytucji, osób, które biorą udział tym przedsięwzięciu, pomagają nam. Chcemy, aby w kolejnych latach liczebność była jeszcze większa, bo każdy powinien znać zasady udzielania pierwszej pomocy – podkreślał Arkadiusz Ptak, Burmistrz Miasta i Gminy Pleszew. Symboliczną okazją do organizacji wydarzenia jest zawsze Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Do akcji dołączyły wszystkie szkoły i przedszkola z terenu Miasta i Gminy Pleszew, które zorganizowały stanowiska w swoich placówkach. W sumie przez pół godziny uciskało ponad 5 tysięcy osób. Jest to liczba, która rośnie każdego roku.
Podczas akcji Miasto i Gmina Pleszew otrzymała również sprzęt ratujący życie, który ufundowała firma FAMOT Pleszew. Kolejne trzy zewnętrzne defibrylatory AED zasilą: Bronów, Grodzisko oraz Rokutów. W imieniu mieszkańców odebrali je sołtysi wiosek wraz z radnymi miejskimi: Wiesławą Gil oraz Kingą Melką. Urządzenia zawisną na budynkach sal wiejskich, a mieszkańcy zostaną przeszkoleni z korzystania z nich na wypadek nagłego zatrzymania akcji serca.