dzieci na karuzeli

Świąteczne Spotkania za nami

Tak pachnącego świętami grudnia jeszcze w Pleszewie nie było. A to za sprawą Świątecznych Spotkań na Pleszewskim Rynku. To trzy grudniowe weekendy pełne świątecznych atrakcji. Właśnie minął ostatni.

Cykl bożonarodzeniowych atrakcji rozpoczął się w Pleszewie 5 grudnia i to bardzo spektakularnie, bo odpaleniem świątecznych iluminacji i gigantycznej choinki. Był też wjazd św. Mikołaja, animacje dla dzieci i wręczenie nagród w świątecznych konkursach.

Kolejne dwa weekendy to już zimowo-świąteczne szaleństwa od piątku do niedzieli. Były świąteczne spektakle – fireshow, przedstawienie z interaktywną bitwą na śnieżki oraz spektakl akrobatyczny. Był koncert kolęd, animacje dla dzieci, warsztaty robienia pierników, czytanie wigilijnych opowieści, karuzela oraz przejazdy świąteczną kolejką wąskotorową. Najwięcej emocji wzbudziły jednak żywe i oryginalne renifery, które przez kilka godzin polecały się do oglądania i fotografowania wspólnie ze św. Mikołajem.

Atrakcje fundował mieszkańcom burmistrz Pleszewa dzięki nagrodzie finansowej w ramach rządowego konkursu „Samorząd PRO FAMILIA”. Pleszew w kategorii gmin miejsko-wiejskich zajął w nim pierwsze miejsce jako samorząd przyjazny rodzinom. – Postanowiliśmy tę nagrodę w kwocie 50 tys. zł oddać mieszkańcom, bo bez nich Pleszew nie byłby miastem rodzinnym, w którym dobrze się żyje. W każdy weekend pleszewski Rynek był pełen dzieci i dorosłych. Wiać, że tego typu atrakcji w Pleszewie brakowało – podsumował świąteczne spotkania Arkadiusz Ptak, burmistrz Miasta i Gminy Pleszew.

Dodatkowo i tradycyjnie w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia w szopce betlejemskiej na pleszewskim rynku pojawią się żywe zwierzęta.

Zagroda z żywmi reniferami, sanie ze św. Mikołajem i elfami

dwa skrzaty w pokazie akrobtycznym

dzieci na karuzeli

fragment przedstawienia na scenie widac siedzącego na tronie św. Mikołaja

kolejka wąskotorowa ośietlona świątecznymi światełkami