Plakat wydarzenia "740 babeczek od babeczek z KGW Kowalew" organizowanego przez KGW Kowalew na pleszewskim Rynku 17 maja 2023 roku o godzinie 11:00.

Słodkie szaleństwo z KGW Kowalew

image_print

740-lecie Pleszewa to okazja do świętowania. Uczcić jubileusz chcą również panie z KGW Kowalew, które przygotowują 740 babeczek. Słodkie szaleństwo już w najbliższą środę na pleszewskim Rynku.

W tym roku Pleszew obchodzi jubileusz 740-lecia miasta. Z tej okazji Miasto i Gmina Pleszew oraz podległe jednostki organizują wydarzenia honorujące rocznicę. W organizację chętnie włączają się także różne organizacje, stowarzyszenia i grupy nieformalne działające na terenie Miasta i Gminy Pleszew. Wśród nich jest Koło Gospodyń Wiejskich w Kowalewie, które postanowiło zorganizować akcję „740 babeczek od babeczek z KGW Kowalew”. Panie upieką 740 babeczek, które utworzą herb miasta. Słodkości będą rozdawać na pleszewskim Rynku 17 maja (środa) od godziny 11:00. Jak zapowiadają – będą wspierać tym zbiórkę pieniędzy na windę dla chorego Michałka.

Oprócz przyjemności dla duszy będzie także coś dla ciała. Tego samego dnia bowiem startuje sztafeta biegowa 740 km na 740-lecie na Stadionie Miejskim. Pierwsi biegacze pojawią się na bieżni o godzinie 20:00 i będą biegać nieprzerwanie aż do soboty do godziny 18:00 przekazując sobie pałeczkę. W sztafecie mogą wziąć udział wszyscy chętni. Wystarczy pokonać minimum jedno okrążenie na bieżni Stadionu Miejskiego. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy numer startowy oraz certyfikat uczestnictwa w biegu oraz weźmie udział w losowaniu nagród podczas podsumowania sztafety. Zgłoszenia można dokonać w Parku Wodnym „Planty” osobiście lub telefonicznie.

Wydarzenia z okazji 740-lecia odbywają się przez cały rok. Są to różne imprezy sportowe, historyczne, koncerty, konkursy, akcje happeningowe i konferencje. Symboliczną uroczystością będzie wyjątkowa Sesja Rady Miejskiej w czerwcu, podczas której Miastu i Gminie Pleszew zostanie nadany nowy sztandar.

Plakat wydarzenia "740 babeczek od babeczek z KGW Kowalew" organizowanego przez KGW Kowalew na pleszewskim Rynku 17 maja 2023 roku o godzinie 11:00.
Plan roczny obchodów 740-lecia Pleszewa obchodzonych w 2023 roku.