Widownia zgromadzona na Rynku podczas koncertu w Muzycznej Strefie na Rynku.

Ciąg dalszy muzycznych doznań w mieście

image_print

Tradycją stało się organizowanie w Pleszewie plenerowych koncertów na Rynku, które przyciągają tłumy mieszkańców. W letnie sobotnie wieczory czas w sercu Pleszewa umilają różni artyści. Kolejny koncert w muzycznej strefie już w najbliższą sobotę. Tym razem w murach Zajezdni Kultury. To jednak nie koniec artystycznych wrażeń w mieście.

Muzyczna Strefa na Rynku to wydarzenie organizowane przez Muzyczną Strefę Kultury, Urząd Miasta i Gminy w Pleszewie, Zajezdnię Kultury oraz Pub Piwnica. Obejmuje koncerty plenerowe w wykonaniu różnych artystów. Do tej pory w Pleszewie gościli Joanna Dudkowska Band oraz Chuc Frazier, Barbara Parzęczewska oraz Zbigniew Zaranek – zwycięzcy programu The Voice Senior, a w ubiegłym roku również Grażyna Łobaszewska, czy Mateusz Ziółko, który zaśpiewał w towarzystwie Big Bandu Po Godzinach.

W najbliższej Muzycznej Strefie Kultury w murach Zajezdni Kultury wystąpią artyści dobrze znani pleszewskiej publiczności. Przy mikrofonie zobaczymy Dorotę Wróblewską, a akompaniować jej będzie zespół Q-Artist, w skład którego wchodzą Rafał Gubański, Artur Kowalski oraz Tomasz Ratajczak. Początek koncertu 5 sierpnia 2023r. o godzinie 19:00 w sali koncertowej Zajezdni Kultury w Pleszewie.

To jednak nie koniec plenerowych imprez w mieście. W muzycznej strefie wystąpi jeszcze kilku świetnych wykonawców, a dużym wydarzeniem będą 22. Wojewódzko-Diecezjalne Dożynki Wielkopolskie. Podczas nich, na placu przy OHP w Pleszewie wystąpi Beata Kozidrak z zespołem BAJM. Wstęp na wydarzenie będzie bezpłatny. Początek 27 sierpnia o godzinie 13:00 na Stadionie Miejskim, gdzie odbędzie się msza św. oraz obrzęd dożynkowy. Koncert zaplanowano na godzinę 20:30.

Plakat Muzycznej Strefy na Rynku odbywającej się 5 sierpnia 2023 roku o godzinie 20:00 w Zajezdni Kultury w Pleszewie.Plakat 22. Wojewódzko-Diecezjalnych Dożynek Wielkopolskich odbywających się 27 sierpnia 2023 roku na Stadionie Miejskim w Pleszewie oraz na placu przy OHP w Pleszewie.