prace budowlane przy budowie Compact Lab Pleszew u zbiegu ulic Kolejowej i Ogrodowej w Pleszewie.

Ruszyły prace przy budowie Wielofunkcyjnego Centrum Rozwoju

image_print

U zbiegu ulic Kolejowej i Ogrodowej rozpoczęły się prace budowlane. Na placu naprzeciwko biblioteki powstanie Compact Lab Pleszew – Wielofunkcyjne Centrum Rozwoju. Budowa zakończy się na początku 2025 roku.

Samorząd Miasta i Gminy Pleszew stawia na rozwój oraz pomoc młodym. Ma temu służyć Wielofunkcyjne Centrum Rozwoju, czyli Compact Lab Pleszew, którego budowa właśnie się rozpoczęła. Budynek, który powstanie u zbiegu ulic Kolejowej i Ogrodowej w sąsiedztwie biblioteki, Zajezdni Kultury i nowego parkingu, będzie miejscem, które skupi lokalny biznes, fundacje, kluby, stowarzyszenia i organizacje pozarządowe. Compact Lab Pleszew to inkubator przedsiębiorczości wspierający tych, którzy dopiero startują w biznesie lub chcą założyć organizację pozarządową – informuje Arkadiusz Ptak, burmistrz Pleszewa.

Centrum będzie oferować fachowe doradztwo i przestrzeń coworkingową, czyli współdzielone i otwarte miejsce do pracy. Będzie miejscem współpracy fundacji, stowarzyszeń i klubów działających na rzecz Miasta i Gminy Pleszew. Jako laboratorium miejskie, które będzie korzystać z fachowej wiedzy naukowej, ma kształtować jakość życia mieszkańców. Uzupełnieniem wszystkich funkcji będzie zaplecze konferencyjne oraz miejsca noclegowe.

Budowa Wielofunkcyjnego Centrum Rozwoju będzie dopełnieniem rewitalizacji terenów pokolejowych, na których znajduje się m.in. Zajezdnia Kultury, a w ostatnim czasie powstał parking na ponad 200 miejsc postojowych dla aut. Prace mają zakończyć się w marcu 2025 roku. Koszt inwestycji to 21 mln zł, z czego ponad 51% kosztów stanowi dotacja z Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład w kwocie niemal 11 mln zł. Wykonawcą jest firma Budopol Poznań.

prace budowlane przy budowie Compact Lab Pleszew u zbiegu ulic Kolejowej i Ogrodowej w Pleszewie.

Wizualizacja budowy Compact Lab Pleszew w Pleszewie.Wizualizacja: “Archi-Graf”