Plakat Zimowej Akademii Sportu i Przygody organizowanej przez spółkę Sport Pleszew w czasie ferii zimowych 2023

Rozkład jazdy na ferie zimowe 2023

image_print

Ferie zimowe w województwie wielkopolskim rozpoczynają się 30 stycznia i tradycyjnie potrwają 2 tygodnie. Na ten czas przygotowano dla dzieci i młodzieży szereg atrakcji, dzięki którym będą mogli aktywnie spędzić wolne dni.

Dzieci i młodzież lubiące plastykę, muzykę czy sztukę znajdą coś dla siebie w Zajezdni Kultury w Pleszewie. Tam cykl ferie ze sztuką, czyli warsztaty dla dzieci i młodzieży +7 lat, ferie z teatrem dla dzieci i młodzieży 8-13 lat oraz ciekawe warsztaty m.in. z kolażu czy decoupage. Dla najmłodszych przewidziano teatrzyki dla dzieci, a kino Hel przygotowało ofertę filmów animowanych na całe ferie. Repertuar można sprawdzić na www.kinohel.pl/repertuar.

Bogatą ofertę dla dzieci i młodzieży przygotowała również Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Pleszew. Na początek maraton filmowy bez ograniczeń wiekowych. Dla dzieci w wieku 8-12 lat zaplanowano warsztaty japońskiego teatru ilustracji. Będą także Opowieści z Krainy Robotów dla dzieci w wieku 7-10 lat oraz Rodzinne Soboty, a także Foto story, czyli warsztaty fotograficzne dla dzieci i młodzieży. Atrakcje czekają również w filiach bibliotecznych w Piekarzewie, Zawidowicach oraz Taczanowie Drugim.

Do spędzania czasu aktywnie i sportowo zachęca spółka Sport Pleszew, która oferuje zajęcia rekreacyjne dla dzieci od 6 roku życia w każdy poniedziałek, środę i piątek ferii zimowych. W programie przewidziano zabawy na kręgielni, zajęcia na basenie, zabawy integracyjne czy grę terenową w Plantach, a nawet naukę pierwszej pomocy. Organizowane wydarzenia mają na celu zachęcić uczniów do aktywnego i produktywnego spędzania wolnego czasu, wyjścia z domu i integracji z rówieśnikami, a także pomóc tym, którzy nie mają pomysłu co robić podczas zimowych wakacji.