Grupa kilkunastu uczniów trzymających w ręku niebieskie teczki ze stypendiami burmistrza

Rekordowe stypendia naukowe

image_print

Samorząd Miasta i Gminy Pleszew przyznał stypendia naukowe najzdolniejszym uczniom. Rekordowe pod względem liczby i przeznaczonych środków.

Za rok szkolny 2020/2021 stypendium zdobyła rekordowa liczba uczniów pleszewskich szkół – 373 osoby. Z budżetu samorządowego wydano na ten cel 112,5 tys. zł. – To są najlepiej zainwestowane publiczne pieniądze. Ale pamiętajcie, że oprócz ocen, bardzo ważne są w dzisiejszych czasach kompetencje – mówił do uczniów burmistrz Arkadiusz Ptak podczas wręczenia stypendiów.

Uroczystość ze względu na obostrzenia epidemiczne odbyła się w dwóch etapach dzień po dniu 13 i 14 października w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Krzywoustego. Gospodarzem był w tym roku Zespół Szkół Publicznych w Kowalewie. Uczniowie i nauczyciele przygotowali oprawę i program artystyczny.

Stypendium naukowe otrzymują nie tylko uczniowie szkół prowadzonych przez Miasto i Gminę Pleszew, ale i tych, które są pod skrzydłami stowarzyszeń. Nie tylko szkół podstawowych, ale i ponadpodstawowych. Aby otrzymać finansowe wsparcie, trzeba zdobyć średnią ocen rocznych minimum 5,40 lub zdobyć co najmniej 95% punktów z każdego z przedmiotów obowiązkowych objętych egzaminem ósmoklasisty lub zostać finalistą bądź laureatem konkursu/olimpiady przedmiotowej na wysokim szczeblu.

Pierwsze lokalne stypendia przyznano w  Pleszewie w roku 2006. Od kilku lat liczba uczniów osiągających wymagane wyniki rośnie, a  od dwóch lat przekracza trzysta.

Grupa kilkunastu uczniów trzymających w ręku niebieskie teczki ze stypendiami burmistrza