Wolontariusze WOŚP przy pleszewskiej banie.

Rekordowe granie na pleszewskim WOŚPie

image_print

Harcerze, krwiodawcy, sportowcy, biblioteka, dom kultury i wiele, wiele innych. W dzień Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pleszewianie mieli serca rozgrzane do czerwoności. Ich hojność pozwoliła na pobicie kolejnego rekordu w zbiórkach.

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała już po raz 32. Tradycyjnie do grania włączyli się pleszewscy harcerze, którzy poprowadzili sztab w Pleszewskiej Dwójce. Do zbiórki włączyło się mnóstwo instytucji z terenu Miasta i Gminy Pleszew dając mieszkańcom wiele możliwości wsparcia zbiórki przy okazji korzystania z wielu atrakcji.

Już przed finałem swoje akcje organizowali m.in. Pleszewski Klub Krwiodawców czy Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy. WOŚPowe puszki stały w wielu sklepach, instytucjach i lokalach i zachęcały do wsparcia, jednak moment kulminacyjny był w dniu finału 28 stycznia. Dzień rozpoczął się od IX Pleszewskiego Biegu „Policz się cukrzycą”, w którym wystartowało 350 miłośników aktywności fizycznej. W tym czasie na ulicach pojawili się niezastąpieni wolontariusze. W siedzibie sztabu czekały animacje dla dzieci oraz pokazy ratownicze OSP i PSP. Za wrzut do puchy pasażerów woziła pleszewska Bana.

Wielki Finał rozegrano w Zajezdni Kultury, gdzie przeprowadzono rekordowe licytacje. Najwyższa, bo blisko dwutysięczna kwota zasiliła konto zbiórki za świecące serce WOŚP, za ponad tysiąc złotych zlicytowano rower w barwach orkiestry. Ochoczo licytowano również pobyt w Zakopanem ufundowany przez Piotra Kowalika, wyjazd na narty skiturowe z wicestarostą Damianem Szwedziakiem, czy możliwość zwiedzania muzeum motoryzacji państwa Siereckich. Całkowity zysk z licytacji wyniósł ponad 31 tysięcy złotych. ­To kwota o wiele wyższa niż rok temu, co nas bardzo cieszy. Mamy w Pleszewie wspaniałych ludzi o dobrych sercach ­– mówi Anna Bogacz, prowadząca licytacje.

Na zakończenie tradycyjne światełko do nieba będące symbolem wdzięczności i wspólnoty odpalono na torowisku przy Zajezdni Kultury, po czym świetny koncert dali Joanna Dudkowska Band i Chuc Frazier. Pleszewski sztab WOŚP zebrał rekordową kwotę 181 475,64 zł.