Zdjęcie przedstawia uczestników Biegu Przemusia organizowanego w ramach XIII Biegu Przemysława w Pleszewie.

Rekordowa liczba uczestników XIII Biegu Przemysława

image_print

Fantastyczna pogoda, niesamowita oprawa i sportowa rywalizacja przyciągnęła ponad 1000 uczestników kolejnej edycji Biegu Przemysława. Pleszew od lat organizuje bieg, ale po raz pierwszy wszedł w skład większego cyklu. Było mnóstwo atrakcji dla małych i dużych, a emocje nie stygły przez długie godziny.

 Bieg Przemysława w Pleszewie to już tradycja. Co roku na linii startu ustawiają się setki małych i dużych biegaczy, by rywalizować na różnych dystansach. Tegoroczna edycja biegu była wyjątkowa. Z jednej strony organizowana w ramach jubileuszu 740-lecia miasta, z drugiej natomiast bieg był zakończeniem cyklu Królewska Kareta 2023, który zorganizował powiat pleszewski wraz z czterema gminami wchodzącymi w skład powiatu. W XIII Biegu Przemysława wystartowała rekordowa liczba zawodników. Do Biegu Przemusia zgłosiło się 800 biegaczy, a w biegach dorosłych wystartowało blisko 350 osób.

Jako pierwsi  w niedzielne przedpołudnie na linii startu zameldowali się najmłodsi biegacze, którzy zmagali się w Biegu Przemusia. Z ulicy Kaliskiej do Rynku biegły przedszkolaki, uczniowie klas I-III, IV-VI oraz klas VII-VIII. Emocji nie brakowało, ponieważ każdy z nich wykazywał niesamowity zapał do walki. Cieszę się, że najmłodsi tak chętnie biorą udział w sportowych rywalizacjach. Z roku na rok jest ich coraz więcej, dlatego gratuluję, bo to niemały wysiłek dla każdego biegacza – mówił Arkadiusz Ptak, Burmistrz Miasta i Gminy Pleszew. Po biegach dziecięcych nastąpiła dekoracja zwycięzców w ostatnich dwóch kategoriach. Nagrodzono również najmłodszych, którzy wzięli udział we wszystkich biegach dziecięcych  Królewskiej Karety, a spośród wszystkich uczestników rozlosowano atrakcyjne nagrody.

W czasie, gdy dorośli przemierzali dystanse 5 i 10 km wokół Pleszewa, na najmłodszych czekał szereg atrakcji. Specjalnie przygotowana została strefa animacji, w której można było wykonać swoją koronę, zakręcić kołem fortuny Floriny z nagrodami, nagrać pamiątkowy film w Fotobudce 3D firmy Famot, czy skorzystać z animacji Paidi, a także obejrzeć bajkę w kinie przez Ratuszem z przekąskami przygotowanymi przez Kino Hel & Cafe. Dorośli po trudach biegu w upale mogli posilić się w strefie gastronomicznej, a po podliczeniu wyników, wręczono puchary i czeki.

Na podium stawali kolejno pracownicy firmy Famot, strażacy z Ochotniczych oraz Państwowych Straży Pożarnych, najlepsi Pleszewianie i Pleszewianki, a także biegacze, którzy ukończyli dystans 5 km w czasie krótszym niż 15 minut. Otrzymali oni nagrody specjalne Burmistrza Miasta i Gminy Pleszew. Na koniec podsumowano wszystkie kategorie wiekowe w biegach na 10 km oraz kategorię OPEN na 5 i 10 km kobiet oraz mężczyzn. Wyniki dostępne są TUTAJ. Również dorośli mogli sprawdzić swoje szczęście w losowaniu nagród, którymi były akcesoria sportowe, czeki i vouchery.