Razem dla Kieszonkowego Parku

image_print

Uczniowie szkół i wielu społeczników wzięło udział w wiosennym sadzeniu roślin w Parku Kieszonkowym znajdującym się przy Stadionie Miejskim. Przestrzeń została uzupełniona o blisko 2 tysiące nowych roślin.

Wiosenne nasadzanie to już druga edycja przedsięwzięcia, jakim jest powstawanie Parku Kieszonkowego. Dla przypomnienia – pierwszy etap prac został wykonany w listopadzie ubiegłego roku, kiedy to posadzone zostały przez uczniów szkół, pracowników służb
i organizacji, 33 duże drzewa. Teraz dookoła drzew posadzone zostały rośliny niskie i średnie, aby idealnie uzupełniły całą kompozycję.

W wiosenne sadzenie zaangażowali się uczniowie ze szkół nr 1, nr 2, nr 3 w Pleszewie wraz
z opiekunami oraz uczniowie ze szkoły w Marszewie, którzy mieli okazję doskonalić swoje umiejętności zdobywane w klasie o kierunku architektura krajobrazu. Z pomocą przybyli także członkowie Pleszewskiego Stowarzyszenia Tenisowego i inni społecznicy, wśród których byli obywatele z Ukrainy. Miejskimi „ogrodnikami” był również burmistrz Arkadiusz Ptak i jego zastępczyni Izabela Świątek.

Wielkie sadzenie rozpoczęło się powitaniem zgromadzonych przez burmistrza i podziękowaniem za pomoc w pracach na rzecz społeczności lokalnej. Następnie specjalista w dziedzinie architektury krajobrazu Maciej Narkun przeprowadził krótkie szkolenie i rozpoczęto prace. Wśród sadzonek znalazły się takie okazy jak: lawenda, hortensja, bluszcz, szałwia, wiesiołek, kocimiętka czy rozplenice japońskie. Wszystko po to, aby przestrzeń nabrała uroku i była miejscem, w którym można odpocząć od miejskiego zgiełku.