Na zdjęciu widać dzieci występujące na scenie

Przy wielkanocnym stole w Jedynce

image_print

By zatopić się w wielkanocnym klimacie, w przedświąteczne środowe popołudnie 13. kwietnia br. w ZSP nr 1 w Pleszewie zorganizowane zostało spotkanie: „Przy wielkanocnym stole w Jedynce”, w którym uczestniczyła dyrekcja Szkoły, nauczyciele, młodzież ukraińska, młodzież polska oraz mamy z Ukrainy.

Wielkanoc to jedno z najpiękniejszych świąt chrześcijańskich. Mimo, iż oparte o cierpienie, wnosi w nasze życie nadzieję i radość. Szczególny czas Świąt Wielkanocnych stał się okazją, by wnieść odrobinę radości w przepełnione smutkiem serca naszych ukraińskich uczniów. Przy wersach refleksyjnej wielkanocnej poezji i dźwiękach muzyki- w obu językach, wszyscy uczestnicy spotkania wzięli udział w warsztatach plastycznych- wykonywaniu świątecznych ozdób. Wszystko po to, aby sprawić, że ten trudny czas będzie choć trochę mniej bolesny dla ukraińskich rodzin. Podczas spotkania można było zauważyć świetną integrację polskiej i ukraińskiej młodzieży, która doskonale odnalazła się w nowych warunkach i zadomowiła w pleszewskich szkołach.

Inicjatorami spotkania byli: Dyrekcja Szkoły i Pedagog, pracownice z Ukrainy zatrudnione w szkole oraz nauczyciele: M. Jenerowicz, M.Konieczny, s.D.Kowal i S.Sawada. W przygotowaniu wydarzenia pomagały również ukraińskie mamy.

Obecnie w naszych placówkach uczy się już ponad setka dzieci z Ukrainy, które szybko dostosowały się do nowych warunków i świetnie się integrują.

na zdjęciu widać młodzież wykonującą ozdoby wielkanocne

na zdjeciu widać dzieci przy wielkanocnym stole

na zdjęciu widać dzieci i dorosłych siedzących przy wielkanocnym stole

Na zdjęciu widać dzieci występujące na scenie

Na zdjęciu widać dzieci występujące na scenie

Tekst i foto: ZSP nr 1 w Pleszewie