basen, w którym pływają ludzie

Przepłynęli ponad 700 km!

image_print

Przepłynęli łącznie 715 km w ciągu 12 godzin. Największy dystans – Iza i Kamil, którzy na pleszewskim basenie rozpoczynali swoją przygodę z pływaniem. Czwarta edycja Nocnego Maratonu Pływackiego „Otyliada” potwierdza, że pleszewianie uwielbiają pływać.

Otyliada to nocny maraton pływacki, który odbył się na 36 pływalniach w Polsce. W Pleszewie punktualnie o godz. 18.00 wystartowało 120 osób, by nie tylko przepłynąć jak największy dystans łącznie, ale i pobić własne „życiówki”. – Znów zaskoczyła nas frekwencja podczas czwartej edycji, tym bardziej że ze względu na pandemię jej organizacja stała pod znakiem zapytania. Ale pleszewianie sami nalegali. To nie tylko propagowanie pływania, ale i sprawdzenie własnych możliwości i kształtowanie charakteru – mówi Eugeniusz Małecki, prezes spółki Sport Pleszew, która organizuje imprezę i zarządza Parkiem Wodny „Planty”.

Ideą tej pływackiej imprezy jest przepłynięcie dowolnego dystansu wybranym stylem. Wszyscy zawodnicy pływają 12 godzin – od 18.00 do 6.00. Najmłodszą zawodniczką tegorocznej Otyliady była 5-letnia Wiktoria. Najlepszy wynik, a zarazem rekord wszystkich pleszewskich edycji uzyskał Kamil Królak, który przepłynął 35.150 km. Najlepszą kobietą była Izabela Furmankiewicz pokonując dystans 25.55 km. Ci młodzi ludzie to wychowankowie pleszewskiej pływalni. To tu uczyli się pływać i oswajali się z wodą.

– Park Wodny „Planty” w tym roku obchodzi 10-lecie swojego istnienia. Gdy startowaliśmy pływanie dla najmłodszych mieszkańców było obcym sportem. Dziś możemy z dumą podziwiać efekty, choćby na Otyliadzie. Od 2012 r. nie ma w Pleszewie dziecka, które nie zetknęłoby się z basenem i nie uczyło pływać. Samorząd organizuje bowiem naukę pływania w ramach lekcji wychowania fizycznego w szkole podstawowej – mówi Anna Bogacz, rzecznik prasowy Urzędu MiG w Pleszewie.

 

WYNIKI:

KOBIETY

I miejsce – Izabela Furmankiewicz 25.55 km

II miejsce – Nelly Grala 16 km

III miejsce -Jagoda Krűger 15.55 km

MĘŻCZYŹNI

I miejsce – Kamil Królak 35.150 km

II miejsce – Paweł Świderski 30.45 km

III miejsce – Gerard Kempiński 24.8 km

 

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i do zobaczenia za rok!

kobieta i mężczyzna - zwycięzcy Nocnego Maratonu Pływackiego Otyliada

basen, w którym pływają ludzie