proghram bana film festiwlau odbywajacego się w Zajezdni Kultury w Pleszewie w dniach 18-19 listopada 2022

Prestiżowy festiwal filmowy wjedzie na tory Zajezdni Kultury

Na stację pleszewskiej wąskotorówki wjedzie Bana Film Festiwal, czyli otwarty festiwal filmowy o ogólnopolskim zasięgu. Publiczność będzie mogła obejrzeć i samodzielnie nagrodzić zgłoszone filmy.

Bana Film Festiwal to pierwsza edycja festiwalu filmowego o ogólnopolskim zasięgu. Jego celem jest popularyzacja sztuki filmowej, wyróżnienie filmów o wysokich walorach artystycznych, a także promowanie twórczości niezależnej, w tym twórczości lokalnych artystów. Podczas festiwalu wyemitowane zostaną zgłoszone filmy, a publiczność będzie mogła przyznać Grand Prix dla najlepszego z nich. Festiwal potrwa dwa dni od 18-19 listopada, a emisje filmów odbywać się będą w Zajezdni Kultury w Pleszewie oraz w Kinie Hel.

Ponadto, w sobotę 19 listopada o godzinie 15:30 zostanie otwarta pleszewska galeria zasłużonych dla sztuki filmowej. Uroczyste otwarcie odbędzie się na placu przy lokomotywie obok Biblioteki Publicznej. Fundacja Animacja przygotowała warsztaty międzypokoleniowe „Filmowe kolaże”, a każdy, kto zagłosuje na wybrany film, weźmie udział w losowaniu specjalnych nagród.

Program Bana Film Festiwal

proghram bana film festiwlau odbywajacego się w Zajezdni Kultury w Pleszewie w dniach 18-19 listopada 2022

Lista filmów Bana Film Festiwal

lista filmów biorących udział w w ogólnopolskim festiwalu Bana Film Festiwal w Zajezdni Kultury w Pleszewie w dniach 18-19 listopada 2022