koparka wykonująca prace rozbiórkowe do budowy parkingu przy stacji PKP w Kowalewie

Powstają kolejne parkingi

W mieście powstanie ponad 350 nowych miejsc parkingowych. Budowa największego z parkingów już się rozpoczęła. Teraz, ciężki sprzęt pojawił się w kolejnej lokalizacji. To długo wyczekiwany parking przez mieszkańców i nie tylko.

Parking przy stacji PKP w Kowalewie, bo o nim mowa, przechodzi modernizację. Teraz będzie się mieścił w sąsiedztwie wieży ciśnień, a nie jak do tej pory- przed budynkiem. Będzie tam 65 miejsc postojowych dla aut oraz wiata dla rowerów, będą także miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych. Dzięki stacji ładowania pojazdów będzie można również naładować samochód elektryczny. To inwestycja od dawna wyczekiwana przez mieszkańców– tłumaczy Andrzej Jędruszek, zastępca burmistrza MiG Pleszew.

Prace w Kowalewie już ruszyły. Rozpoczęto je od przygotowania terenu pod budowę. Parking przy stacji PKP w Kowalewie to jeden z trzech budowanych w mieście parkingów typu Park& Ride (parkuj i jedź). To parkingi zlokalizowane z reguły na obrzeżach miasta przeznaczone dla osób korzystających z publicznego transportu zbiorowego. Kierowcy pozostawiają swoje pojazdy w wyznaczonych miejscach, przesiadają się do komunikacji zbiorowej i w ten sposób kontynuują drogę do celu.

Na budowę pozyskano środki z Programu Inwestycji Strategicznych.

teren przy wieży cisnień w Kowalewie, na którym powstanie parking

prace związane z budową parkingu w okolicy wieży ciśnień na stacji PKP w Kowalewie

koparka wykonująca prace rozbiórkowe do budowy parkingu przy stacji PKP w Kowalewie