Sadzenie drzew w ZSP w Taczanowie Drugim.

Posadzili drzewa i nadali im imiona

image_print

Uczniowie taczanowskiej szkoły wiedzą, w jaki sposób dbać o środowisko. Aby umilić sobie czas spędzany w letnie dni na przerwach, wzięli sprawy w swoje ręce już teraz. Przy boisku posadzili kilkanaście nowych drzew.

Nowe nasadzenia wykonali uczniowie Zespołu Szkół Publicznych w Taczanowie Drugim w towarzystwie władz szkoły i gminy oraz zaproszonych gości. Po odbyciu warsztatów ekologicznych i krótkiego szkolenia dotyczącego prawidłowego sadzenia dużych drzew wszyscy począwszy od pierwszoklasistów, po ósmoklasistów złapali za łopaty i posadzili 17 dużych drzew.

Nowe brzozy, graby i klony zostały wsadzone w takich miejscach, aby dać cień na boisku, na którym uczniowie spędzają przerwy między lekcjami. W sadzeniu pomagał im Burmistrz Miasta i Gminy Pleszew ze swoją zastępczynią, dyrektor, nauczyciele oraz zaproszeni goście z sołectwa, Koła Gospodyń Wiejskich czy lokalnych organizacji. Po prawidłowym zasadzeniu pod czujnym okiem Macieja Narkuna, każda klasa nadała swojej roślinie imię.

Drzewka przekazane zostały w ramach projektu organizowanego przez Stowarzyszenie Aglomeracja Kalisko-Ostrowska we współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu oraz Nadleśnictwem Taczanów – informuje Izabela Świątek, zastępca burmistrza MiG Pleszew. Przedstawiciele wymienionych instytucji również zaangażowali się w prace przy drzewkach.

Zdjęcia z akcji prezentujemy w poniższej galerii, a relację video z wydarzenia możemy obejrzeć TUTAJ. Wykonał ją uczeń ZSP w Taczanowie Drugim – Tomek Adamek.