Dyrektorka pleszewskiej biblioteki odbierająca zaszczytną nagrodę dla placówki.

Pleszewska biblioteka z zaszczytnym tytułem

image_print

Biblioteka Publiczna MiG w Pleszewie została uhonorowana tytułem za innowacyjne działania promocyjne. Nagrodę z rąk Marszałka Województwa Wielkopolskiego odebrała dyrektorka placówki. To duże wyróżnienie wśród placówek z całego województwa.

W minionym tygodniu zakończyła się ogólnopolska akcja „Tydzień Bibliotek”, podczas której promuje się czytelnictwo, dostęp do kultury oraz same czytelnie zachęcając tym samym mieszkańców do aktywnego korzystania z nich. Tydzień Bibliotek obchodzony jest zawsze w okolicy Dnia Bibliotekarza i Bibliotek obchodzonego 8 maja. Ten stał się okazją do zorganizowania Wielkopolskiego Dnia Bibliotekarza i Bibliotek, podczas którego wręczono nagrody i wyróżnienia i uhonorowano najlepsze placówki z całego województwa.

W gronie najlepszych znalazła się Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie, która została uhonorowana tytułem „TEMPLUM LIBRI” za innowacyjne działania promocyjne w obszarze kultury w województwie wielkopolskim za rok 2022. Tytuł ten jest przyznawany pięciu najlepszym bibliotekom z całego województwa wielkopolskiego przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu. Nagrodę z rąk Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka odebrała dyrektorka pleszewskiej książnicy Zuzanna Musielak-Rybak. To dla nas wielka duma i zaszczyt odbierać takie wyróżnienie. Jest to solidna porcja motywacji do dalszej pracy i rozwoju – komentuje dyrektorka. Pleszewska biblioteka znalazła się w gronie pięciu najlepszych placówek spośród ponad 700 w całej Wielkopolsce.

Dyrektorka pleszewskiej biblioteki odbierająca zaszczytną nagrodę dla placówki.

Nagroda dla pleszewskiej biblioteki za innowacyjne działania promocyjne w obszarze kultury w roku 2022.