Polscy reprezentanci z zawodnikiem Pleszewskiego Klubu Karate podczas turnieju ligi światowej Series A w Larnace.

Pleszewianin ze srebrnym medalem w Lidze Światowej

image_print

Michał Florczak, zawodnik Pleszewskiego Klubu Karate wystąpił w turnieju Ligi Światowej w Larnace. Po stoczeniu pięciu walk, wywalczył w finale srebro. To historyczny start Polaków w światowych zawodach.

W dniach 29 września – 2 października odbył się turniej Ligi Światowej Series A Larnaca 2023 w karate. Wśród 937 zawodników z 76 państw znalazł się Michał Florczak, reprezentant Pleszewskiego Klubu Karate. Po stoczeniu pięciu wygranych walk, dotarł do finału kategorii – 84 kg.

Florczak w pierwszej walce pokonał zawodnika z Francji Joachim-Arnaud Klilin 2-0, w drugiej walce zwyciężył z Serbem Mijalkovicem Urlos 5-0, w kolejnej pokonał Łotysza Sadikkovs Dens 3-1, natomiast w czwartej wygrał ze Słowakiem Smoliga Julian Enrik 4—3. W półfinale pokonał poprzez wskazanie 3 do 1 przy stanie 4 do 4 zawodnika z Iranu Edalati Saman. Walkę finałową zawodnik PKK odbył ze Słowakiem Gyurikiem Adi, w której Florczak musiał uznać wyższość przeciwnika przegrywając po zaciętej walce 0-6.

Poza Michałem Florczakiem, w turnieju wystąpiło troje innych zawodników, reprezentujących biało-czerwone barwy. Rewelacyjne złoto w kategorii + 68 kg wywalczyła Julia Daniszewska z Sonkei Gdańsk. Był to historyczny start, w którym aż czworo zawodników walczyło o medale, a dwojgu z nich ten sukces udało się osiągnąć.

To absolutnie bardzo dobry wynik. Polskie karate wchodzi na poziom, na którym jeszcze nigdy nie było. Szczególnie wynik naszego zawodnika Michała Florczaka jest dobrym symptomem przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata Karate WKF – podkreśla Józef Sołtysiak, prezes Pleszewskiego Klubu Karate. Mistrzostwa Świata odbędą się w dniach 24-29 października w Budapeszcie. Trenerem pleszewskich zawodników jest Bartłomiej Sołtysiak.

Polscy karatecy z reprezentantem PKK Pleszew na turnieju Ligi Światowej w Larnace.

Zawodnik Pleszewskiego Klubu Karate na turnieju ligi światowej w Larnace.