na zdjęciu znajdują się laureaci konkursu na Innowacyjny Samorząd odbierający nagrodę

Pleszew z kolejną nagrodą

Tegoroczna edycja konkursu na Innowacyjny Samorząd została podsumowana. Po raz kolejny, Pleszew zajął miejsce na podium i został okrzyknięty Innowacyjnym Samorządem,  dzięki przeprowadzonej akcji społeczno- edukacyjnej „Pleszew- razem dla życia”.

Konkurs na Innowacyjny Samorząd organizowany przez Serwis Samorządowy PAP to projekt, w którym wyłaniane są najbardziej kreatywne i innowacyjne samorządy. Przedmiotem konkursu są opisy zrealizowanych projektów przez jednostki, oceniane pod kątem nowatorstwa i rezultatów zastosowanych rozwiązań.

W edycji 2022, zgłoszona została akcja przeprowadzona w październiku 2021 roku na pleszewskim Rynku i we wszystkich szkołach z terenu miasta i gminy, mianowicie „Pleszew- razem dla życia”. Jury doceniło nowatorstwo podjętego działania i przyznało trzecie miejsce w konkursie.

Dla przypomnienia- akcja zorganizowana przez Urząd Miasta i Gminy w Pleszewie polegała na wspólnej nauce reanimacji równocześnie niemal 4 tysięcy osób, które znajdowały się na Rynku, w szkołach i przedszkolach. Uczniowie oraz chętni mieszkańcy próbowali swoich sił na fantomach oraz maskotkach pod okiem ratowników medycznych, strażaków i pielęgniarek. Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach Światowego Dnia Przywracania Czynności Serca.

Akcja miała na celu zwiększenie świadomości mieszkańców dotyczącej pomocy potrzebującym, a także oswajanie ich z udzielaniem pierwszej pomocy, co zostało docenione przez organizatorów konkursu na Innowacyjny Samorząd.

W poprzedniej edycji Pleszew otrzymał nagrodę za projekt „Powietrze do remontu”.

na zdjęciu znajduje się nagroda dla Pleszewa w konkursie Innowacyjny Samorząd
na zdjęciu widać przemawiającego burmistrza Arkadiusza Ptaka podczas wręczenia nagród w konkursie Innowacyjny Samorząd
na zdjęciu znajdują się laureaci konkursu na Innowacyjny Samorząd odbierający nagrodę