Burmistrz Arkadiusz Ptak na konferencji w czasie międzynarodowej konferencji WUF 11 w Katowicach

Pleszew na Światowym Forum Miejskim

Burmistrz Arkadiusz Ptak jako jeden z prelegentów prezentował Pleszew na Światowym Forum Miejskim WUF 11, które odbywało się w Katowicach.

Światowe Forum Miejskie WUF 11 to pierwsze tego rodzaju wydarzenie w Europie Środkowo-Wschodniej i doskonała okazja do promocji doświadczeń w zakresie polityki miejskiej. Biorą w niej udział przedstawiciele krajowych, regionalnych i lokalnych samorządów, uczelnie, ludzie świata biznesu, architekci i urbaniści. Jako prelegent został zaproszony także Pleszew. Burmistrz Arkadiusz Ptak wziął udział w dwóch debatach. W pierwszej prezentował efekty realizowanego przez pleszewski samorząd projektu Smart Pleszew, dzięki któremu mamy w mieście choćby czujniki powietrza, inteligentne przejścia dla pieszych, nowe oświetlenie, ale i mnóstwo dokumentacji projektowej, która pozwoliła na kolejne inwestycje. Druga debata odbywała się w ramach Rady Młodych WUF 11. Dyskutowano o sytuacji młodzieży w mniejszych miastach.

Podczas światowego forum Burmistrz Pleszewa wspólnie z innymi 37 miastami podpisał ważny dokument – Plan Działań dla Miast. To efekt konkursu realizowanego przez Instytut Rozwoju Miast i Regionów, który wybrał najlepsze miasta realizujące projekty transformacji zgodnej z potrzebami mieszkańców. Pleszewski projekt pn. „Modelowa transformacja centrum miasta w Kompaktowym Pleszewie” zajął drugie miejsce.

WUF11 to także działania towarzyszące, które wychodzą poza Katowice. Już 20 września w Pleszewie odbędzie się jedno z nich – konferencja pn. „Poza metropolią-rewitalizacja miast małych i średnich”. Udział w niej może wziąć każdy chętny – formularz zgłoszeniowy będzie dostępny w sieci w sierpniu.

Burmistrz Arkadiusz Ptak na konferencji w czasie Światowego Forum Miejskiego WUF 11 w KatowicachFoto: smartcity-expert.eu

Burmistrz Arkadiusz Ptak jako prelegent na debacie Miasto360 w trakcie Światowego Forum Miejskiego WUF 11 w Katowicach

podpisanie dokumentu "Plan Działań dla Miast" przez uczestników konkursu w tym burmistrza Arkadiusza Ptaka reprezentującego Miasto i Gminę Pleszew

Spotkanie ws. młodzieży w czasie Światowego Forum Miejskiego w Katowicach