Pleszew inspiracją dla krajów europejskich

image_print

Pleszew po raz kolejny stał się obiektem zainteresowania zagranicznych gości. W ramach unijnego programu do kompaktowego miasta przybyli uczestnicy z kilku krajów. Mieli okazję obejrzeć inwestycje, poznać politykę rozwoju i zainspirować się.

Pleszew uczestniczy wraz z sześcioma europejskimi krajami w trzeciej edycji unijnego programu Peer Review – Europejska Inicjatywa Miejska. To program, który wspiera obszary miejskie poprzez innowacyjne działania oraz dzielenie się wiedzą i doświadczeniami. W jego ramach miasto znalazło się pod lupą innych europejskich krajów.

Pleszew został poddany recenzji jako jedno z trzech miast uczestniczących w programie – wyjaśnia Arkadiusz Ptak, włodarz miasta. Z tego względu Pleszew odwiedzili uczestnicy projektu z Grecji, Portugalii, Włoch, Rumunii, Hiszpanii, Słowenii i Francji. Goście mieli okazję obejrzeć Kino Hel, Zajezdnię Kultury czy bibliotekę, a także odbyć spacer po mieście, by zobaczyć najnowsze inwestycje i poznać politykę rozwoju realizowaną przez miejscowy samorząd. Wstępna recenzja jest wzorowa – informuje burmistrz.

Zagraniczna delegacja w Zajezdni Kultury w Pleszewie.

Zagraniczna delegacja w Zajezdni Kultury w Pleszewie.