Ultrakolarz z kolegami wjeżdżający na parking Zajezdni Kultury w Pleszewie.

Pleszew gościł ultrakolarza na trasie rekordu

image_print

Rowerowa Stolica Polski 2024 rozkręciła się na dobre. To już półmetek rywalizacji gmin i miast. Pleszewianie z zaangażowaniem dokręcają kolejne kilometry do puli. Ze wsparciem i motywacją odwiedził miasto ultrakolarz – Krzysztof Fechner będący na trasie swojego rekordu.

Rowerowa Stolica Polski to akcja organizowana przez Miasto Bydgoszcz za pośrednictwem aplikacji Aktywne Miasta. Biorą w niej udział zarówno gminy, jak i miasta, które walczą między sobą o najlepszy wynik, zwycięstwo i nagrody, a przede wszystkim promują aktywny tryb życia. W tym roku po raz pierwszy w zbieranie kilometrów włączył się Pleszew. I choć to nowość dla mieszkańców, chętnie angażują się w kręcenie w aplikacji.

Ambasadorem Rowerowej Stolicy Polski jest Krzysztof Fechner – ultrakolarz, który kręci kilometry dla Zielonej Góry i w tegorocznej edycji ustanawia Rekord Polski w największej ilości przejechanych kilometrów w miesiącu. Na jego trasie jest 20 miast biorących udział w akcji, w tym Pleszew. Kolarz dotarł do Wielkopolski w połowie rywalizacji i spotkał się z pleszewską młodzieżą i dziećmi, by zaszczepić w nich chęć uprawiania sportu i przekonać do aktywności.

Fechner rekord ustanawia razem ze swoim kolegą Jackiem Kwiatkowskim. Planują w miesiącu przejechać po 10 000 km każdy. Panowie są bardzo zaangażowani i zdeterminowani. Dziennie robią po ok. 300-340 kilometrów, by bez problemu na zakończenie akcji licznik wybił 10 tysięcy. Do Pleszewa przyjechali ze Wschowy, by podzielić się doświadczeniem, wskazówkami i motywacją – mówi Jagoda Zydorek, koordynator RSP w gminie Pleszew.

Do akcji Rowerowa Stolica Polski w aplikacji Aktywne Miasta można dołączyć w każdej chwili. Wystarczy pobrać apkę, z listy gmin wybrać Pleszew i dołączyć do grupy zgodnie z własnymi preferencjami lub poprosić o utworzenie nowej. Po zapisaniu wystarczy każdy trening rowerowy rejestrować za pomocą aplikacji zbierając kilometry dla gminy, grupy oraz indywidualnie. Dla 3 najlepszych zawodników i 3 zawodniczek przewidziano atrakcyjne nagrody. Nagrody otrzymają także 3 najlepsze kobiety i 3 najlepszych mężczyzn w rywalizacji krajowej, więc możliwości wygranej jest więcej. Zachęcam do dołączenia – dodaje Jagoda Zydorek.