4 panie realizujące warsztaty w ZSP nr 3 w Pleszewie w ramach Mobilnej Szkoły Przyszłości

Ogólnopolski projekt edukacyjny zawitał do Pleszewa

image_print

Dziesiątki nauczycieli z całej Polski przyjechały do Pleszewa, by się edukować. W ramach ogólnopolskiego wydarzenia uczą się pracować z uczniami i dostosowywać do nich komunikację. Gospodarzem licznych warsztatów, spotkań i prelekcji jest głównie pleszewska Trójka.

Ogólnopolski projekt Mobilna Szkoła Przyszłości jest organizowany przez fundację Teach For Poland, która jest częścią międzynarodowej sieci Teach For All działającej w 61 krajach. Celem działalności jest zapewnienie wysokiej jakości edukacji wszystkim dzieciom w Polsce i pomoc w rozwijaniu ich potencjału. W myśl tej idei organizowana jest Mobilna Szkoła Przyszłości, czyli cykl zajęć, warsztatów, spotkań i prelekcji dla nauczycieli, by stali się liderami edukacyjnymi. W tym roku gospodarzem wydarzenia został Pleszew.

W ramach projektu kilkudziesięcioro nauczycieli i nauczycielek z całego kraju przyjechało do Pleszewa, by uczestniczyć w wielu ciekawych zajęciach rozwijających kompetencje, zdolności interpersonalne, kreatywność i umiejętność współpracy z uczniami. Około setka pedagogów przez dwa tygodnie będzie brać udział w warsztatach, prelekcjach, wykładach i integracji, by stać się eduliderami polskiej edukacji – mówi Izabela Świątek, zastępca burmistrza odpowiedzialna w gminie za oświatę. Zajęcia odbywają się głównie w ZSP nr 3 w Pleszewie, jak również w Zajezdni Kultury, Bibliotece Publicznej oraz CKiW OHP.

Eduliderzy i eduliderki zyskują m.in.: wiedzę, jak mierzyć się z wyzwaniami, szansę na budowanie kompetencji przyszłości, inspirację do nauki, budowania pozytywnych relacji i rozwijania swoich pasji, czy rozwój umiejętności komunikacji, współpracy, empatii i rozwiązywania problemów. To aktywizacja do szukania nowoczesnych rozwiązań w środowisku szkolnym i lokalnym, by tworzyć szkoły przyjazne dla nauczycieli i uczniów.

Burmistrzyni przemawiająca na tle ścianki w CWKiW OHP podczas inauguracji projektu Teach For Poland.

Zajęcia na korytarzu ZSP nr 3 w Pleszewie w ramach Mobilnej Szkoły Przyszłości.

4 panie realizujące warsztaty w ZSP nr 3 w Pleszewie w ramach Mobilnej Szkoły Przyszłości